Keresés

Részletes keresés

kémember Creative Commons License 2009-01-29 22:15:40 23

Tudom én, hogy amit az ember mond, az nem egy az egyben jelenik meg a sajtóban (és akkor finoman fogalmaztam). De azért...

Idézetek az első linkből:

Az épület egyébként a termék ellenállóságának köszönhetően máig újszerű állapotban van, úgy néz ki, mintha pár héttel ezelőtt építettük volna, egy repedés sincs rajta" - állítja Veres Klára,

még jó, hogy egy öt éves referencia épület nem repedezik össze.

 

A feltaláló meghatározása szerint egy mesterségesen előállított kőzet, amely nem heterogén. Jellemző rá a nyitott cellás kristályszerkezet

Kőzetet szerintem utoljára az úristen hozott létre. A nyitott cellás kristályszerkezetet én nem tudom értelmezni krisztallográfiailag.

 

 "A Vekla nem olyan mint a beton. Az utóbbinak cement a kötőanyaga, emellett nem rendelkezik hőszigetelő, hőtároló és hőcsillapító képességgel.

Na, nehogy már a betonnak ne legyen hőtároló képessége!

 

Ráadásul csak megfelelő utókezeléssel, bevonat készítésével lehet megakadályozni, hogy a víz és a többi poróziót okozó anyag bejusson a betonba.

A víz, mint poróziót okozó anyag. És mi lehet még, ami bejut abetonba, nem víz, és poróziót okoz?

 

nehezen éghető

Ez mondjuk aligha előny a betonhoz/téglához/ytonghoz képest

 

Egy negyvennégy centiméter vastag tégla hőátbocsátása 0,3 Watt négyzetméterenként, a Vekla azonban csak ennek harmadát engedi át

Adat! Emberek, végre adat! Ezek szerint a 44 cm-es VEKLA fal U értéke 0,1 W/m2K (bár a VEKLA-nál nem szerepelt vastagsági adat...). Ha ez igaz, akkor a lambdája 0,045, vagyis egy derék hőszigetelő anyag. Ami ha szerkezeti anyag is, az nagy kincs.

 

 

Az építőanyagot Dr. Várfalvi János évek óta vizsgálja.

És még mindig nincs ÉMI-zve. hmmm.

A hozzászólás:
Boery Creative Commons License 2009-01-29 21:31:07 20
Két újabb link a VEKLA-val kapcsolatban:

http://www.vallalkozoinegyed.hu/20090129/vekla_epitoanyag_habiten_anyagbol-_magyar_talalmany_gyartas_es_palyazat_lehetoseg_magyar_kkv_szamara

http://www.vallalkozoinegyed.hu/20090129/palyazat_magyar_talalmany_vekla_epitoanyag_gyartas_vallalkozo_kkv_szamara

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!