Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Sj Creative Commons License 2009-01-29 18:06:31 181
Nekem van sigma 50-500am is (eladó olcsón ;) ) jól látod nem könnyű, de néha az 500*1,6 is rövidnek bizonyul kisebb állatokhoz (no ekkor kerül néha rá az 1,4tc 1120mm, az új fixen is sokszor figyel). Álvánnyal kell használni. Szerintem a 70-200 nak 1,4x el rekeszelve nincs rosszabb kép mint a sigmának, viszont a 280*1,6mm olyan messze van az 500*1,6mm-től mint makó jeruzsálemtől.
Előzmény:
MeanBoy Creative Commons License 2009-01-29 14:43:17 179
theraphosa erre gondolsz: Sigma 50-500/4-6.3 EX DG APO HSM?
Ha igen, és olvasni is tudok, akkor ez majdnem 2kg :)
Egyébként jónak tűnik csak nekem nagy és túl nehéz.
Ha nem erre gondoltál, akkor kérlek pontosíts és elnézést kérek!
Bevallom őszintén Canon obikon kívül nem is néztem mást, eléggé márkahű vagyok (lehet ez hiba...).

Az igazi dilemmám az, hogy crop-os vázon az extenderrel a gyújtótáv 448 lenne (200*1.6*1.4, remélem nem írok hülyeséget...), ami már majdnem 500. Vajon mennyivel rosszabb így a kép mint mondjuk ezzel a Sigma-val hasonló gyújtótávnál?
És vajon a Canon extender és a hajszálnyi különbsége megér +30ezret?

Tudom, hogy úgy néz ki, hogy nagyon ragaszkodom ehhez az extenderes megoldáshoz, igazából csak a 70-200 miatt, nagyon jónak tűnik... De ész érvekre (esetleg :D) hallgatok.
Szívem szerint fix telét vennék, de amikor az árakra nézek...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!