Keresés

Részletes keresés

wascom Creative Commons License 2009-01-23 18:05:20 115

Tehát mégegyszer a fa fűtőértéke viszonylag kis szórással állandó mázsánként.

Viszont egy mázsa cserfa fele akkora kupac, mint a fenyőfa egy mázsája.

Ha mindkettőt elégeted és ugyanannyi tömeget, akkor nagyjából ugyanannyi hőenergiát nyerhetsz.

Tüzeléstechnikailag viszont figyelni kell, mert a fenyő hamar nagy intenzitással elég és atúl meleg kazán gazdaságtalan.

Ehhez nem kell sokat gondolkozni, hidegebb vízzel jobban hűthető a kazán, ebből adódóan hidegebb füstgáz megy ki a kéményen.

Valószínűleg az a megtévesztő, hogy magtömöd a kazánt mindkét fafajtával és a fenyő hirtelen ellobban és kész, viszont kétszer annyit raksz rá és van puffered, akkor nem veszel észre nagy különbséget. 

A hozzászólás:
civic68 Creative Commons License 2009-01-23 16:34:15 112

 

  Szia!

 

  Két éve, mikor elzártam a gázcsapot láttam egy oldalt, ahol ezzel foglalkoztak.

Ha jól értem, akkor mérnök vagy. Én gépész végzettséggel kereskedő.

Sosem foglalkoztam ezekkel a dolgokkal mélyebben.

Egyébként az én kazim is egy 78-as gyártású öntvénykazi, ami minden tüzelőtípusnál megadja a megfelelő visszajelzéseket, ha kicsit odafigyelek rá.

A szomszédomtól kaptam egyszer egytalicskányi 8 éve száraz helyen tárolt üveghangú cserhasábokat. Brutálisan megkergette a pufferban a vizet.

Ebből is gondolom, hogy nagy különbségek vannak fa és fa közt.

 

 Üdv!

Előzmény:
wascom Creative Commons License 2009-01-23 00:27:45 103
Tudsz nekem mutatni tudományos anyagot a fenyő és a cserfa fűtőértékéről?
Mert én mutatok neked szakirodalmat amit a főiskolán hő és áramlástechnikából használunk!

Nem keverni a fűtőértéket és az égéshőt!
Szalmára 14,5-15,5 16-18
Fa (légszáraz) 14,2-17 16-18
Barnaszén brikett 19,7-23,3 21,29,3

Ez a műszaki hőtan mérnököknek Dr Beke János publikálásában!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!