Keresés

Részletes keresés

Pitecus Creative Commons License 2009-01-23 17:16:48 114

Mivel a kazánon van a thermosztát (elmenő kör elött), a kazán hőmérséglete az 50 fok.

De jól tudod, hogy a radiátorok 80 fokor radiátorvíz leadására vannak méretezve.

De sajna a cirkó is csak 65-70 fokos vizet állít elő.

Ha azt akarod, hogy kevés legyen a kazán és a radiátor közötti hőveszteség, a pinyóban/fészerben elhelyezett kazántól jövő vezetéket olyan csőhéj szerű dologgal szigetelni kell. Az én kazánomból kijövő csövet üveggyapot kígyóval szigeteltem. Sokkal hűvösebb lett a pince, viszont több meleg került a radiátorokhoz.

A hozzászólás:
hadhazik1 Creative Commons License 2009-01-23 15:19:59 110
A radiátor felé értendő az 50 C, vagy a kazán belső hőfoka? A gyártók a vegyes kazán belső hőfokára 70-90 C-ot javasolnak, ezt keverhetjük a radiátor kör vizéhez, bár ezeket a rendszereket 80 C-ra tervezték, az alatt a hőátadó felületet növelni kell, vagy csökkenteni a ház hőveszteségét. Vagy rosszul tudom?
Előzmény:
Pitecus Creative Commons License 2009-01-23 14:44:33 109

A hozzászólásaidból sejtettem, ezért is mertem említést tenni. :)))

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!