|
|
|
|
 |
civic68
2009-01-23 16:34:15
|
112
|
Szia!
Két éve, mikor elzártam a gázcsapot láttam egy oldalt, ahol ezzel foglalkoztak.
Ha jól értem, akkor mérnök vagy. Én gépész végzettséggel kereskedő.
Sosem foglalkoztam ezekkel a dolgokkal mélyebben.
Egyébként az én kazim is egy 78-as gyártású öntvénykazi, ami minden tüzelőtípusnál megadja a megfelelő visszajelzéseket, ha kicsit odafigyelek rá.
A szomszédomtól kaptam egyszer egytalicskányi 8 éve száraz helyen tárolt üveghangú cserhasábokat. Brutálisan megkergette a pufferban a vizet.
Ebből is gondolom, hogy nagy különbségek vannak fa és fa közt.
Üdv! |
|
A hozzászólás:
 |
wascom
2009-01-23 00:27:45
|
103
|
Tudsz nekem mutatni tudományos anyagot a fenyő és a cserfa fűtőértékéről? Mert én mutatok neked szakirodalmat amit a főiskolán hő és áramlástechnikából használunk!
Nem keverni a fűtőértéket és az égéshőt! Szalmára 14,5-15,5 16-18 Fa (légszáraz) 14,2-17 16-18 Barnaszén brikett 19,7-23,3 21,29,3
Ez a műszaki hőtan mérnököknek Dr Beke János publikálásában!
|
|
Előzmény:
 |
civic68
2009-01-22 09:02:33
|
96
|
Frissen vágott fa: 6,8 MJ/kg
Száraz fa: 14,4-15,5 MJ/kg
Szalma: 17 MJ/kg
A fáról mázsában meg csak annyit, a cserfa az frissen vágva elsüllyed a vízben.
Egyébként minden fára meg lehet találni a fűtőértéket. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|