Keresés

Részletes keresés

ordii Creative Commons License 2009-01-22 14:08:31 99
Ha csak ezért próbálgatod a fabrikettet hogy éjjel kitartson akkor miért nem veszel barnaszénbrikettet? 750 ft egy csomag 10kg 18 darab van benne. Garantálom hogy az égési ideje 6-8 óra ha 7-8 darabot szépen egymásra raksz és nagyon kevés levegőt adsz neki:)
A hozzászólás:
Vasgerinc Creative Commons License 2009-01-22 08:58:51 95

Úgy nézki, hogy ahány terület annyi ár.

Én azért próbáltam ki a brikettet, mert jó lett volna, ha reggelig kitart, amit ráteszek este. Ez nem történt meg.

Egyébként a brikettet is el lehet rövid idő alatt lángolni, ha hagysz neki elég levegőt.

Előzmény:
egon1111 Creative Commons License 2009-01-20 19:13:28 89
Én csak nézek, hogy milyen számokat írtok ide mind fa és brikett tekintetében.A nyárvégén vásároltam brikettet  3600ft/mázsa kihozva berakva a helyére, az eladó mondta, hogy nyáron ez még csak2500ft volt. A nyár elején vettem kemény fa szeledéket, romániából hozzák nagy tételben 60 mázsától  1280ft volt és nem csöpögött a víztöl aránylag száraz volt. Így tehát van viszonyítási alapom mind a kettő termékröl. A tapasztalatom pedig az hogy a fa ilyen áron sokkal jobb, de az akác fa 2600ft-os árához(ezen a tájon ennyi az ára) már a brikett is versenybe léphet, mivel a fa vizes és átszámolva kb. egyforma áron jön ki. Fűtés szemponjából a fa gyorsabban elég és hirtelen ad nagy meleget, még a brikett lassúbb égést kissebb lángott ad de hosszabb ideig nyomja a meleget.Az igazat megvalva ha az idén is kapok fát hasonló áron inkább azt veszek többet az csak jobb. A brikett annak jó aki nem tud 1 évre betárolni fát, hogy száraz legyen. Na lehet vitatkozni tovább itt az új partner.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!