Keresés

Részletes keresés

Vasgerinc Creative Commons License 2009-01-22 09:02:44 97

"Akkor van 10q ha a köbméteres ládát még teletöltöd vízzel!"

 

Igen, de egy köbméter fa az 1mx1mx1,75m.

 

"A fa az fa, egy mázsa tökmindegy, hogy puha vagy kemény, ugyanannyi a fűtőértéke!
Tehát egy kilógramm fabrikett fűtőértéke megfelel egy kilógramm száraz tüzifáénak!"

 

Csakhogy teljesen más a felépítése, és a brikettnek nagyobb része ég el, a fa után több a salak.

 

 

egon1111 Creative Commons License 2009-01-21 20:26:01 93
Na egy kicsit eltájoltad magad, hogy mindegy milyen fa , az már súlyban is megmutatkozik ha puha, vagy kemény. A fűtőérték meg megint nem egyforma, brikettböl is van fenyő, vegyes, és kemény fából készült és gyakorlatból mondom nem mindegy. A tüzépest meg nem kell felkeresni ha ilyen nagy az eltérés a mondott súly és a mért súly között. A fát meg ha veszem ott vagyok a mázsánál és nézem mennyit mutat, ha így nem tetszik az eladónak vigye máshova az árút.
A hozzászólás:
wascom Creative Commons License 2009-01-21 19:20:38 92
Akkor van 10q ha a köbméteres ládát még teletöltöd vízzel!
Annyira fals adatokkal számolsz, hogy az hihetetlen!
Egy köbméter akácfa 750kg-nál akkor sem több, ha tele töltöd vele az egy köbmétert, az előre csomagolt köbméteres csomag meg 600-650 kg körül mozog!

A fa az fa, egy mázsa tökmindegy, hogy puha vagy kemény, ugyanannyi a fűtőértéke!
Tehát egy kilógramm fabrikett fűtőértéke megfelel egy kilógramm száraz tüzifáénak!

Csakhogy fát sose veszel annyit, amennyit kifizetsz, mert ugy átbanak mindenhol a mázsálásnál, hogy öröm nézni!

Nálunk a tüzépesnél 50kg egy kosár fa is meg szén is, ami 42 kg egésszen pontosan!
Előzmény:
Vasgerinc Creative Commons License 2009-01-20 17:33:02 87
10-11q és nem nedves.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!