Keresés

Részletes keresés

r0226 Creative Commons License 2009-01-19 16:03:43 59
Miért mit gondoltál? Talán a fabrikett bedobja magát a kályhába? :-)))
A hozzászólás:
Vasgerinc Creative Commons License 2009-01-19 15:58:33 57

Én nem igazán élek környezettudatosan ,tehát környezetvédelmi szempontból nem nagyon érdekelnek az ilyen dolgok, de mostanában egyre több ilyen energiaforrás fogja megérni. A fabrikettet sem azért kerestem, mert hasznos tagja akarok lenni a környezettudatos társadalomnak (hú de szépen tudok fogalmazni), egyszerűen csak azt hittem, hogy legfeljebb ugyannyiból, mint a fa olyan fűtést tudok kivitelezni, hogy ha éjszaka nem a gázkazánnal tüzelek, akkor se kelljen felkelnem éjszaka a tűzre tenni, hogy reggelre ne hűljön ki a ház. Nekem nem jött be.

 

Azt mondják, hogy Magyarországon 2x könnyebb hőt kinyerni a földből, mint a világ más tájain átlagban, ez sztem nincs elég jól kihasználva. Ezt is csak gazdaságossági szempontból mondom. Igaz, hogy nagy beruházás lenne az államnak erre irányuló politikát folytatni, de összeségében nagyon megérné. Persze amíg ennél sokkal fontosabb dolgokra is csak hitelből futja, addig baromi nehéz lesz. Én úgy érzem, hogy a szélenergia Magyarországon nem nagy bót (de ezt tényleg csak a saját észjárásom szerint mondom), de a napenergiahasznosítást vhogy űzni kellene. Erre irányuló kutatásokat kellene támogatni az egyetemeken.

A hőszivattyú már egész jó irányba mutat, csak még mindig növelni kell a hatásfokát.

Előzmény:
Pitecus Creative Commons License 2009-01-19 15:36:42 55
Friss cikk - Alternatívenergia-bumm Tamásiban

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!