|
|
|
|
 |
Pitecus
2009-01-19 15:09:53
|
50
|
Miután az novemberi gázfűtésre kijött 46kHUF ezért gondolkodott el azon, hogy kazánba jobb lenne tüzelni. A nyor felvágott épület és bútorfák 2/3-adát rendesen el is tüzelte. Aztán kért fát, de ez vizes...:(((
Idén, a fűtésszezon végével meg átalakítjuk a rendszerét, mert kontárkonrád csinálta meg nekik.
|
|
A hozzászólás:
 |
Vasgerinc
2009-01-19 14:48:22
|
47
|
Egyébként nem értem miért kell lovagolni a fa nedvességtartalmán. Illetve értem, hogy nem tudja bárki tárolni (pedig nem kell neki nagy hely), de ki lehet ám azt szárítani. Nem mindig a friss fát kell a tűzre tenni, hanem először a tavalyit és így egy folyamatos FIFO rendszer szerint használhatod. Ugyan kifizetted azt a kis plusz súlyt a vízért, viszont sokat nyersz azzal, hogy nem megy el a fő a víz elpárologtatására.
Na megéheztem a nagy "munkában", megyek ebédelek. |
|
Előzmény:
 |
Vasgerinc
2009-01-19 14:44:50
|
45
|
| Az 1,52 és a jóindulatú (tapasztalatom alapján) 1,3 sztem még messze van a közeltől. Az ilyen drága fa pedig már nem nedves nyiván. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|