Keresés

Részletes keresés

Vasgerinc Creative Commons License 2009-01-19 14:48:22 47

Egyébként nem értem miért kell lovagolni a fa nedvességtartalmán. Illetve értem, hogy nem tudja bárki tárolni (pedig nem kell neki nagy hely), de ki lehet ám azt szárítani. Nem mindig a friss fát kell a tűzre tenni, hanem először a tavalyit és így egy folyamatos FIFO rendszer szerint használhatod. Ugyan kifizetted azt a kis plusz súlyt a vízért, viszont sokat nyersz azzal, hogy nem megy el a fő a víz elpárologtatására.

 

Na megéheztem a nagy "munkában", megyek ebédelek. 

Pitecus Creative Commons License 2009-01-19 14:47:11 46

Hidd el, 2 hetes árat mondtam Csepelen és beszoptuk, mert holt nedves a tölgy. Idei kivágás.

Az én tüzépesem tavalyi akácot kínál 2200-ért. Ideit mos fog csak hozatni és azt lerakatja és letakarja őszig.

 

A hozzászólás:
Vasgerinc Creative Commons License 2009-01-19 14:44:50 45
Az 1,52 és a jóindulatú (tapasztalatom alapján) 1,3 sztem még messze van a közeltől. Az ilyen drága fa pedig már nem nedves nyiván.
Előzmény:
berci222 Creative Commons License 2009-01-19 14:43:11 42

 

De vegyük a leg is legkirívóbb eseteket és legye 38 Ft/kg a fabrikett, a fa pedig 25. Az ár 1,52-szeres, az érték pedig hát...

 

Latod, latod. Höertekben kifejezve ez mar közel egyenlö (a különbseg, ha van a fa nedvessegtartalmatol függ).

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!