Keresés

Részletes keresés

Jocy brikett Creative Commons License 2009-01-31 12:45:39 119

Helló VAsgerinc!

 

Van egy  néhány kérdésem hozad fogalmam sincs honnan szedted ez hatalmas összegeket brikettel kapcsolatban de biztos nem jártál utána alaposan az elhamarkodott döntések pedig rosz dologra vezetnek vissza.Másik kérdésem hogy ha te erdős terület mellet laksz és neked biztositva van a tűzelőnyag az nem azt jelenti mindenki más lakhelye közelébe faerdő van és olcson hozzá jut a fához!!Olyat sose hasonlits össze ami nalad adott,mindig 1 bizonyos normat figyelembe kell venni jelenlegi adataid alapjan nem mérvadó az összehasonlitásod.

Tény:Jelenleg nálunk 2400Ft/q akác össz költsége van(kuglizva-szállitva-hasitva-betárolva)40-50% nedvességtartalom aminek kb10.45Mj/kg fűtőértéke van(késöbb fontos adat lesz)

 Szalmabrikett 2800/q áron jutotam hozzá (leszállitva semmi plusz munka)kb.:16.5MJ/kg fűtőértéke van.

 Gáz:kb.:100000Mj ment el múlt évben (jelenleg 1Mj/3.7 ft kerül)=370.000 forint

 

 100000Mj előállitása akác Kb.96q*2400=230.000 ft  

 100000Mj előállitása szalmabrikett  61q*2800=170.000 ft

 

Ha ez nem elég igaz ezzek csak adatok amit én is számoltam mielöt szalmabrikettet vásároltam 70q vásároltam be és meg vagyok elégedve a fogyásal.Hasonló épitésű nagyságú és idejü házatt fűtenek keresztszüleim akácal és azt látom h nem elég nekik a 100q akác fa.  

De akár szalmabrikettet számoljuk kicsit drágában 70q*3500ft=245.000ft akkor pont ott vagyunk ahol akáca fa!!

Megjegyzés:akácfa nálunk szinte egész megyébe ennyibe kerül ha nem többe. ELGONDOLKODTATÓ

A hozzászólás:
Vasgerinc Creative Commons License 2009-01-19 10:58:47 16

Én továbbra is a tapasztalatra hagyatkoznék a számokkal ellentétben, de azért néhány dolgot a számításodról. A 20 Ft/kg-os ár jó minőségű száraz hasgatott fát jelent. A legrosszabb minőségű tekézetlen, nedves fát 1500-ért megkapod, tehát ha az energiértékeid igazak, akkor 7 Ft helyett már csak 5,25 Ft kWh-ja.

A brikett pedig nem 50, hanem 65 Ft, vagyis 13 Ft. Így ki is jött az én általam számol 2,5-szeres különbség. Ennyit kinek ér meg az, hogy napi 5 perc helyett 10-et kell vele foglalkozni?

Előzmény:
berci222 Creative Commons License 2009-01-19 10:51:08 14

 

A fa befele szarad (nem meglepö:) )

Evente kb. 2 cm-t. Tehat, ha rönk formaban van, akkor is 2 cm/ev, ha felhasogatva tarolod, akkor is. Nyilvan az utobbi azt eredmenyezi, hogy az sokkal jobban kiszarad.

 

Ha 1 kg vizes fat veszel, amely nedvessegtartalma 40$, akkor csak 0.7-0.8 kg füthetö fat vettel. Annak az energiaja ~ 3 KWh. Ha 1 kg 20 ft, akkor 1 KWh 7 ft-ba kerül.

 

Ha fabrikettet veszel, akkor 1 kg energiaja 5-5.2 KWh, az ara (nemtommennyi), mondjuk 50 ft. Akkor 1 KWh-t 10 Ft-ert vettel.

Ennyi a különbseg. Az egyik egy tiszta, lecsomagolt, könnyen tarolhato aru, a masikkal meg küszködni kell.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!