|
|
|
|
 |
Törölt nick
2009-03-08 13:52:06
|
130
|
a múltkor kíváncsiságból vettem egy zsák pelletet még a tököm is fűrészporos volt soha többet és még drágább is |
|
 |
Vasgerinc
2009-01-19 10:58:47
|
16
|
Én továbbra is a tapasztalatra hagyatkoznék a számokkal ellentétben, de azért néhány dolgot a számításodról. A 20 Ft/kg-os ár jó minőségű száraz hasgatott fát jelent. A legrosszabb minőségű tekézetlen, nedves fát 1500-ért megkapod, tehát ha az energiértékeid igazak, akkor 7 Ft helyett már csak 5,25 Ft kWh-ja.
A brikett pedig nem 50, hanem 65 Ft, vagyis 13 Ft. Így ki is jött az én általam számol 2,5-szeres különbség. Ennyit kinek ér meg az, hogy napi 5 perc helyett 10-et kell vele foglalkozni? |
|
A hozzászólás:
 |
berci222
2009-01-19 10:51:08
|
14
|
A fa befele szarad (nem meglepö:) )
Evente kb. 2 cm-t. Tehat, ha rönk formaban van, akkor is 2 cm/ev, ha felhasogatva tarolod, akkor is. Nyilvan az utobbi azt eredmenyezi, hogy az sokkal jobban kiszarad.
Ha 1 kg vizes fat veszel, amely nedvessegtartalma 40$, akkor csak 0.7-0.8 kg füthetö fat vettel. Annak az energiaja ~ 3 KWh. Ha 1 kg 20 ft, akkor 1 KWh 7 ft-ba kerül.
Ha fabrikettet veszel, akkor 1 kg energiaja 5-5.2 KWh, az ara (nemtommennyi), mondjuk 50 ft. Akkor 1 KWh-t 10 Ft-ert vettel.
Ennyi a különbseg. Az egyik egy tiszta, lecsomagolt, könnyen tarolhato aru, a masikkal meg küszködni kell.
|
|
Előzmény:
 |
Vasgerinc
2009-01-19 10:40:36
|
11
|
| Akkor ezek igazolnak engem, miszerint 20-30 % -kal hatékonyabb csak. Egyébként, amikor az ember fát vásárol nem friss fát vásárol, hanem a telephelyen lévő korábban kivágott fát vásárolja. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|