Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009-03-08 13:52:06 130
a múltkor kíváncsiságból vettem egy zsák pelletet
még a tököm is fűrészporos volt
soha többet
és még drágább is
Vasgerinc Creative Commons License 2009-01-19 10:58:47 16

Én továbbra is a tapasztalatra hagyatkoznék a számokkal ellentétben, de azért néhány dolgot a számításodról. A 20 Ft/kg-os ár jó minőségű száraz hasgatott fát jelent. A legrosszabb minőségű tekézetlen, nedves fát 1500-ért megkapod, tehát ha az energiértékeid igazak, akkor 7 Ft helyett már csak 5,25 Ft kWh-ja.

A brikett pedig nem 50, hanem 65 Ft, vagyis 13 Ft. Így ki is jött az én általam számol 2,5-szeres különbség. Ennyit kinek ér meg az, hogy napi 5 perc helyett 10-et kell vele foglalkozni?

A hozzászólás:
berci222 Creative Commons License 2009-01-19 10:51:08 14

 

A fa befele szarad (nem meglepö:) )

Evente kb. 2 cm-t. Tehat, ha rönk formaban van, akkor is 2 cm/ev, ha felhasogatva tarolod, akkor is. Nyilvan az utobbi azt eredmenyezi, hogy az sokkal jobban kiszarad.

 

Ha 1 kg vizes fat veszel, amely nedvessegtartalma 40$, akkor csak 0.7-0.8 kg füthetö fat vettel. Annak az energiaja ~ 3 KWh. Ha 1 kg 20 ft, akkor 1 KWh 7 ft-ba kerül.

 

Ha fabrikettet veszel, akkor 1 kg energiaja 5-5.2 KWh, az ara (nemtommennyi), mondjuk 50 ft. Akkor 1 KWh-t 10 Ft-ert vettel.

Ennyi a különbseg. Az egyik egy tiszta, lecsomagolt, könnyen tarolhato aru, a masikkal meg küszködni kell.

 

Előzmény:
Vasgerinc Creative Commons License 2009-01-19 10:40:36 11
Akkor ezek igazolnak engem, miszerint 20-30 % -kal hatékonyabb csak. Egyébként, amikor az ember fát vásárol nem friss fát vásárol, hanem a telephelyen lévő korábban kivágott fát vásárolja.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!