Keresés

Részletes keresés

Vasgerinc Creative Commons License 2009-01-19 10:40:36 11
Akkor ezek igazolnak engem, miszerint 20-30 % -kal hatékonyabb csak. Egyébként, amikor az ember fát vásárol nem friss fát vásárol, hanem a telephelyen lévő korábban kivágott fát vásárolja.
Törölt nick Creative Commons License 2009-01-19 10:30:38 8
igen, ha a Balatoni Vízalatti Fakitermelő vállalattól veszed
mert egyébként nem olyan vészes
persze esete válogatja
de a pellet az átverés rendesen...
bocsánat, nem átverés, úri passzió
A hozzászólás:
berci222 Creative Commons License 2009-01-19 10:21:02 6

 

Ha fat veszel, akkor abbol csöpög a viz. Akkor lehet normalisan eltüzelni, ha varsz vele legalabb 1,5 evet.

 

A fabrikett nedvessegtartalma <5%.

 

Egeshöre atszamitva. Szaritott kemenyfa 4-4,2 KWh/kg, nedvesen nem több, mint 3.

 

A fabrikette pedig 5-5.2 KWh/kg.

 

Előzmény:
Vasgerinc Creative Commons License 2009-01-19 10:13:34 5
Tévedsz. A tűzifa ára jelenleg mázsánként 1500-1900 Ft, attól függően, hogy tekézetlen, tekézett, vagy hasgatott, de a legdrágább fák is csak 2100 Ft-ig mennek el. Egy köbméter fa 10-11 mázsa, jól néznénk ki, ha egy m3 fa 25000 Ft fölött lenne. A brikett ára pedig a a jelenlegi gázkrízis miatt felszaladt 60-66 Ft/kg árra.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!