|
|
|
|
 |
Vasgerinc
2009-01-19 10:40:36
|
11
|
| Akkor ezek igazolnak engem, miszerint 20-30 % -kal hatékonyabb csak. Egyébként, amikor az ember fát vásárol nem friss fát vásárol, hanem a telephelyen lévő korábban kivágott fát vásárolja. |
|
 |
Törölt nick
2009-01-19 10:30:38
|
8
|
igen, ha a Balatoni Vízalatti Fakitermelő vállalattól veszed mert egyébként nem olyan vészes persze esete válogatja de a pellet az átverés rendesen... bocsánat, nem átverés, úri passzió
|
|
A hozzászólás:
 |
berci222
2009-01-19 10:21:02
|
6
|
Ha fat veszel, akkor abbol csöpög a viz. Akkor lehet normalisan eltüzelni, ha varsz vele legalabb 1,5 evet.
A fabrikett nedvessegtartalma <5%.
Egeshöre atszamitva. Szaritott kemenyfa 4-4,2 KWh/kg, nedvesen nem több, mint 3.
A fabrikette pedig 5-5.2 KWh/kg.
|
|
Előzmény:
 |
Vasgerinc
2009-01-19 10:13:34
|
5
|
| Tévedsz. A tűzifa ára jelenleg mázsánként 1500-1900 Ft, attól függően, hogy tekézetlen, tekézett, vagy hasgatott, de a legdrágább fák is csak 2100 Ft-ig mennek el. Egy köbméter fa 10-11 mázsa, jól néznénk ki, ha egy m3 fa 25000 Ft fölött lenne. A brikett ára pedig a a jelenlegi gázkrízis miatt felszaladt 60-66 Ft/kg árra. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|