|
|
|
|
 |
halaloszto
2009-01-19 14:00:55
|
25
|
Legyszi ird meg, hogy hol lehet 2000 alatt mazsankent tuzifat venni! Nagyon fontos lenne minnel elobb megird!
vajk |
|
 |
Pitecus
2009-01-19 13:13:24
|
20
|
Párom testvére (majdnem sógor) 10 mázsát vett 25000-ért, házhozszállítva, 2 hete.
33 cm-es kettőbe hasított (negyedelt) keményfa tüzifát.
Nem tudom, hogy honnan veszed ezeket a vad árakat a tüzifákra.
Ezt a préselt forgácsot pedig 4650 Ft-ért hozzák házhoz.
Tehát 2x-es.
Itt egy link az árról, igaz ez akác. |
|
 |
berci222
2009-01-19 10:21:02
|
6
|
Ha fat veszel, akkor abbol csöpög a viz. Akkor lehet normalisan eltüzelni, ha varsz vele legalabb 1,5 evet.
A fabrikett nedvessegtartalma <5%.
Egeshöre atszamitva. Szaritott kemenyfa 4-4,2 KWh/kg, nedvesen nem több, mint 3.
A fabrikette pedig 5-5.2 KWh/kg.
|
|
A hozzászólás:
 |
Vasgerinc
2009-01-19 10:13:34
|
5
|
| Tévedsz. A tűzifa ára jelenleg mázsánként 1500-1900 Ft, attól függően, hogy tekézetlen, tekézett, vagy hasgatott, de a legdrágább fák is csak 2100 Ft-ig mennek el. Egy köbméter fa 10-11 mázsa, jól néznénk ki, ha egy m3 fa 25000 Ft fölött lenne. A brikett ára pedig a a jelenlegi gázkrízis miatt felszaladt 60-66 Ft/kg árra. |
|
Előzmény:
 |
Pitecus
2009-01-19 10:05:23
|
4
|
"Emellett a mázsás ára majdnem négyszerese a fának."
2500 Ft a keményfa mázsája, 4650 Ft a hengeres préseltté. Tehát max 2x-es. A hengereltet nem próbáltam, csak a brikett alakút. Állítólag az osztrák volt és nekem bejött. Sajnos, mire észbekaptam, a tüzépesemtől elkapkodták azt a fabrikettet. Hogy a magyar hengeres alakúnak vannak-e olyan tulajdonságai, nem tudom. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|