|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
58múltam
2009-01-15 14:08:56
|
19
|
A Sepherd vakufénymérő valóban egyszerű, de tartogat trükköket! Például optikai slave vezérlőnek is alkalmas... Bekapcsoláskor (ON-OFF tolókapcsolót -> előre) cirka 1 másodpercre fel kell hogy villanjon a jobb szélső sárga led (OVER/B.C.). Közben - megvilágítottságtól függően - a piros ledek közül is kigyúlhat néhány. Ha a sárga led nem villan föl, halvány, vagy bekapcsolódva marad, a 9 voltos elemet cserélni kell. A műszer elején a tolókával beeső (félgömb) vagy visszavert (tükör) jelre kell állni, szükség szerint, a tolóka a dómot is a megfelelő pozícióba helyezi. Természetesen a filmérzékenységet be kell állítani, ezzel a kalkulátor skáláját kalibráltuk. A fénymérőt a szükséges pozícióban tartva a vakut elvillantjuk, a ledsor 1 és 9 közt mutat. A mért értéket a kalkulátorra átvive leolvasható a blende értéke. A ledek kb. 30 másodpercig bekapcsolva maradnak, ha közben újra mérnénk, a jobb oldali billenő kapcsolót előrenyomjuk (RESET). Egyébként ajánlatos minden mérés előtt reszetelni, mert a műszer kumulálja a villanásokat. PC csatlakozós kábellel is elvillanthatjuk a vakut, ehhez a billenőkapcsolót hátra kell húzni (FLASH). A Sepherd az összes fényt méri, 1/125 sec záridővel. Ha a vakut csak derítésre használjuk, eltérő záridőknél a blendét korrigálni kell. Pl. ha a műszer 5.6-os blendét mutat, de a záridőnk 1/30 (P.Six), akkor a helyes blende 11 lesz. Ha méréskor a sárga led is világít, akkor a műszer túlcsordult. Sikeres exponálást! |
|
Előzmény:
 |
Pista52
2009-01-10 14:10:32
|
15
|
Sziasztok! Ma hozzájutottam egy Shepherd XE-88-as vaku fénymérőhöz Azt kérdezném, hogy valaki tud-e hozzá használati útmutatót adni, vagy leírást, röviden. Mondjuk nem egy bonyolúlt szerkezetnek látszik, de azért nem lenne rossz látni, hogy mit is tud. Mindenkinek köszönöm, aki tud segíteni!! Pista |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|