|
|
|
|
 |
Who111
2009-01-14 21:04:07
|
4
|
Talán nem olvastad figyelmesen:
Az U-alakú cső szolgál arra, hogy az U egyik szárán lemegy a hideg víz, a másikon
meg feljön felmelegedve. Így nem veszünk ki vizet a talajból... |
|
 |
Ipari-antidepresszió
2009-01-14 20:56:32
|
3
|
| Mennyire drágítaná meg? Jelenleg havi 2 millió forint körüli a gázszámlánk. Egyaltalán mennyi hőt lehet kivenni ilyen módszerrel? Most itt egy 978 kw-os kazán van. Lehet ekkora hőmennyiséget kinyerni? Ha 22 fokos hőmérsékletet tudna biztosítani az jó lenne. |
|
A hozzászólás:
 |
Akarkij
2009-01-14 20:52:41
|
2
|
| Plussz a vízet illik visszasajtolni is (ez megdrágítja valamennyit), hogy ne két hét alatt szivattyúzzák ki a teljes termálkészletet a földből... |
|
Előzmény:
 |
Who111
2009-01-14 20:50:00
|
1
|
Hőcserélőt szoktak, ami gyak. egy U-alakú cső.
Ha vizet veszel ki, akkor bányaengedély, illeték, stb. kell hozzá. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|