|
|
|
|
 |
Hayloft Ezekiel
2009-01-06 02:55:32
|
85
|
| mondjuk nagyjából amit irtál az a kontinensre volt igaz, anglia odébb volt már egy ideje. de nem is vele versenyeztünk... |
|
A hozzászólás:
 |
RedDevilAngel
2009-01-06 02:34:26
|
83
|
ez így van, de változtat valamit a hozzászólásom tartalmán? miért shanghaiban? miért nem németországban? franciaországban? londonban? new yorkban? chicagóban? los angelesben? san franciscoban? tokióban? szingapurban? ezek mindegyikében fontos a nagy távolságok miatti minél gyorsabb tömegközlekedés és legmodernebb technológiában való élenjárás + a világ leggazdagabb metropoliszai/országai
mert az, hogy mi sajnos nem jövünk számításba ilyen téren, ahhoz már hozzászoktam ahhoz is, hogy ha valódi hi-techet akarot látni élőben a saját szememmel,akkor azt csak külföldön tehet meg*
*nem volt ez mindig így, a monarchiában bp igazi hi-tech város volt: az elsők között volt (leelőzve a birodalmi fővárost, bécset) földalatti, villanyvilágítás, villamos, angol wc (ez ma már természetes, de a 19. századi európában még újdonságnak számított) + a londoni és párizsi tőzsde után a budapesti volt az akkori európa legrangosabbja (leelőzve a birodalmi fővárost, bécset) + épületmagasságban is vezetők között volt bp (pl. parlament mint az akkori világ legmagasabb és legnagyobb és legelegánsabb irodaépülete, vagy new york szálló, vagy klotild paloták, stb) + a világ első nagyárúháza párizs után és mielőtt valaki a szocializmust hozná fel hibaként, akkor nézzen körül: bp úthálózata a mai napig ugyanaz, a használható metróhálózata is ugyanaz (de legalább ha drágán is, de végre épül újabb), a legmagasabb iroda és lakóépületeink is abból a korból származnak (pl. nyufi, sote épületek, m3-as bevezetője melletti torony lakóház, stb) (kivéve 96m magas parlamentet, mert azután, ha a bazilika kupoláját nem számítjuk, akkor a sote a következő legmagasabb épület) valamit nagyon elszúrtunk - talán olaj nélküli országként mégsem olajozni kellett volna (értsd: csak a be nem fizetett áfát és járulékokat 3000mrd ft-ra saccolják a szakértők - ami jelenérték számítás nélkül is 2 maastrichti ritériumok teljesítéséhez szükséges megszorítócsomagnak felel meg, ha meg jelenértékre átszámolnánk - mivel ez a 90-es években történt - akkor belegondolni sem merek mire elég lenne ez a pénz) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|