Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008-12-18 14:36:21 202

Ha tudta, miért nem tette? Sőt, miért tette az ellenkezőjét? Miért hagyta hogy az SZDSZ a neolib-neokon politikát eröltesse?(engem is megtévesztette a dumája kezdetben...)

???

 

...

A modern szociáldemokrácia nem osztja sem a neoliberális, sem a hagyományos konzervatív társadalompolitika megközelítését. Nem hisszük, hogy a hatékony piac társadalmilag igazságosan osztja szét az erőforrásokat, hogy a piaci verseny képes helyettesíteni a nem haszonelvű közösségi együttműködést. De nem gondoljuk azt sem, hogy az állami támogatásokkal és kiváltságokkal megvédett és megerősített középosztályok által megtermelt többletjövedelem automatikusan lecsorog az alacsonyabb státusú társadalmi csoportokhoz.

 

A kívánatos reformok nem kevesebb, hanem több szolidaritásról szólnak. Arról például, hogy a bennfentesek, a beavatottak, a tűzhöz közel állók szívesség-kereskedelmét felváltja a közjavak és közszolgáltatások igénybevételének mindenki számára garantáltan azonos hozzáférést biztosító rendszere.

 

Büszkék vagyunk az alkotmányban biztosított egyenlőségünkre. Adózóként ugyanazok a szabályok vonatkoznak mindannyiunkra. Az állam teljes súlyával ránk nehezedve kikényszeríti a jogszabályokban előírt adófizetési kötelezettség teljesítését. De ugyanez az állam nagyrészt szótlanul tűri, hogy a közös adóforintjainkból fenntartott egészségügyi és oktatási szolgáltatásokból való részesedés mértékét és minőségét az határozza meg, hogy ki milyen családba született, milyen faluban vagy városban él. A szolgáltatások egyéni igénybevétele és az ellenérték közös megfizetésében való részvétel lényegében független egymástól. Így mindenki ugyanabban érdekelt: sokat vásárolni és keveset fizetni. Ennek következményeként korlátlanná válik a kereslet, csökken a minőség, folyamatos a pénzügyi hiány. Ez a rendszer az erősek és a befolyásosak érdekeit védi, ők mindig megtalálják az utat a számukra szükséges, jó minőségű szolgáltatásokhoz....

Törölt nick Creative Commons License 2008-12-18 14:32:12 201

Egy politikust, többek közt, az tesz államférfivá, hogy a felismert problémát meg is tudja oldani...

 

A hozzászólás:
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008-12-18 14:29:26 200
Érdekes ez a topic 4 év távlatából. Vagy inkább szomorú...

Gyurcsány tisztában volt a helyzettel, de nem tudott vele sok mindent kezdeni. Már 2004-ben leírta a problémát:

8. Jóléti reform vagy bukás

[...]

"Önmagát emészti fel az a jóléti rendszer, amely forrásait a befektetésektől vonja el. Magyarország ezt tette az elmúlt három évben. A következmények kijózanítóak: lelassult a növekedés, felborult a költségvetési és a fizetési egyensúly, növekszik az eladósodás. A nagyobb társadalmi egyenlőség és igazságosság nevében meghirdetett jóléti rendszerváltás programjának folytatása két ok miatt is új közelítést igényel. Részben elérkeztünk a pénzbeli jóléti ellátások növelésének rövid távú egyensúlyi és hosszabb távú versenyképességi korlátjaihoz, másrészt pedig egyre nyilvánvalóbb, hogy jelenlegi jóléti rendszerünk mély szerkezeti és működési problémái útját állják a társadalmi egyenlőség további kiterjesztésének. A jólét növelésének és igazságos elosztásának baloldali programja a jóléti rendszerek átfogó reformját igényli. A baloldal számára világos az alternatíva: reform vagy bukás. "
Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2008-12-17 23:28:00 198
Hányadik popntnál tartunk, balraszabottak ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!