Keresés

Részletes keresés

Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008-12-18 14:29:26 200
Érdekes ez a topic 4 év távlatából. Vagy inkább szomorú...

Gyurcsány tisztában volt a helyzettel, de nem tudott vele sok mindent kezdeni. Már 2004-ben leírta a problémát:

8. Jóléti reform vagy bukás

[...]

"Önmagát emészti fel az a jóléti rendszer, amely forrásait a befektetésektől vonja el. Magyarország ezt tette az elmúlt három évben. A következmények kijózanítóak: lelassult a növekedés, felborult a költségvetési és a fizetési egyensúly, növekszik az eladósodás. A nagyobb társadalmi egyenlőség és igazságosság nevében meghirdetett jóléti rendszerváltás programjának folytatása két ok miatt is új közelítést igényel. Részben elérkeztünk a pénzbeli jóléti ellátások növelésének rövid távú egyensúlyi és hosszabb távú versenyképességi korlátjaihoz, másrészt pedig egyre nyilvánvalóbb, hogy jelenlegi jóléti rendszerünk mély szerkezeti és működési problémái útját állják a társadalmi egyenlőség további kiterjesztésének. A jólét növelésének és igazságos elosztásának baloldali programja a jóléti rendszerek átfogó reformját igényli. A baloldal számára világos az alternatíva: reform vagy bukás. "
A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2008-12-17 23:28:00 198
Hányadik popntnál tartunk, balraszabottak ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!