|
|
|
|
 |
Ipari-antidepresszió
2008-12-18 14:29:26
|
200
|
Érdekes ez a topic 4 év távlatából. Vagy inkább szomorú...
Gyurcsány tisztában volt a helyzettel, de nem tudott vele sok mindent kezdeni. Már 2004-ben leírta a problémát:
8. Jóléti reform vagy bukás
[...]
"Önmagát emészti fel az a jóléti rendszer, amely forrásait a befektetésektől vonja el. Magyarország ezt tette az elmúlt három évben. A következmények kijózanítóak: lelassult a növekedés, felborult a költségvetési és a fizetési egyensúly, növekszik az eladósodás. A nagyobb társadalmi egyenlőség és igazságosság nevében meghirdetett jóléti rendszerváltás programjának folytatása két ok miatt is új közelítést igényel. Részben elérkeztünk a pénzbeli jóléti ellátások növelésének rövid távú egyensúlyi és hosszabb távú versenyképességi korlátjaihoz, másrészt pedig egyre nyilvánvalóbb, hogy jelenlegi jóléti rendszerünk mély szerkezeti és működési problémái útját állják a társadalmi egyenlőség további kiterjesztésének. A jólét növelésének és igazságos elosztásának baloldali programja a jóléti rendszerek átfogó reformját igényli. A baloldal számára világos az alternatíva: reform vagy bukás. "
|
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2008-12-17 23:28:00
|
198
|
| Hányadik popntnál tartunk, balraszabottak ? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|