Keresés

Részletes keresés

karosultak2 Creative Commons License 2008-12-17 08:38:07 69
Szeretnék mindenkit, aki személyesen érintett valamelyik ingatlanalapban, irja meg, hogy mit tapasztalt, hogy kommunikált vele a bank a felfüggesztés előtt, közben vagy után. Ha valaki levelezett a bankkal, akkor azokat érdemes felrakni, tanulságképp, természetesen a személyes adatok kitörlése után.

Miért kérem ezt? Úgy néz ki, hogy egy ponton biztosan "foghatóak": a fogyasztó megtévesztésében, vagyis a fogyasztói törvény megsértésében. A kommunikáció tartalmában, amennyiben az hiányos vagy félrevezető volt, feltéve, ha ezt tudjuk bizonyítani.

Szóval: még kérek egyes szám első személyben irott beszámolókat, amelyek aztán majd használni tudok a blogban.
Banki érdekvédelem blogja.
A hozzászólás:
karosultak2 Creative Commons License 2008-12-16 15:29:32 68
Kedves Portfolio.hu

Végtelenül örülök, hogy végre szakmai vitának lehetek a tanúja a nyilt végü ingatlanalpok felfüggesztésével kapcsoaltban. Mivel nem vagyok szakember, viszont az utóbbi 5 hétben mást sem tettem, mint mindent igyekeztem mindent megtudni arról, hogy mi miért és hogyan is történt valójában, elsőként erről az értesülésről szeretném a szakértők véleményét kérni?

http://nyilatkozat.nolblog.hu/

Továbbá itt van pár kérdés, amelyről érdekelne a vita szakmai résztvevőinek személyes véleménye:

1. Mik voltak az MNB és a bankok szempontjai, amelyek alapján ellenezték a PSZÁF november 7-én nyilvánosságra hozott döntését?

2. Ismerte-e a szakma, és a felügyelet már korábban is, hogy a nyilt végű ingatlanapok, hogy úgy mondjam, "gyári hibás" termékek?

3. Miért nem tiltakozott a szakma a PSZÁF elnökének az első napokban tett - hogy úgy mondjam - megkérdejelezhető kijelentéseire, pl. "nem likviditási gondok vezettek az ingatlanalapok felfüggesztéséhez":

4. Miért csak 2 (kettő) szakember volt e magyar hazában, aki mondta vagy leirta, hogy "gyári hibás" a termék és nem lehet a befektetőket felelőssé tenni?

5. Vajon mit tesz a magyar pénzügyi szakma és a média azért, hogy minden körülmény tisztázódjon és annak minden részlete elemezhetővé váljon a tanulságok levonása érdekében?

Korábban egy felhivást tettem közzé ezzel kapcsolatban, engedjék meg, hogy befejezésül idézzem, ha esetleg további "károsulti" felvetések is érdeklik a szakmai vita igen tisztelt résztvevőit:

http://www.fntudosito.hu/riport/2622

--
KÖSZ - Banki Károsultak Önvédelmi Szövetsége
http://www.help.try.hu - Próbálsz segíteni?

Vita a Portfolio.hu oldalon (ide küldtem el a fentieket.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!