Keresés

Részletes keresés

Ghanima Creative Commons License 2008-12-13 13:30:58 28
És ezt így most hogy?

Móricz Zsigmond:1879-1942... Mit értesz azon, hogy az ő korában _vagy_ horthy alatt?? :-ooo
A hozzászólás:
zividivi Creative Commons License 2008-12-13 10:34:19 26
//"..Már a háború előtt is urambátyám világ volt, .."//

Mennyivel a háború előtt?

Móricz korában, vagy Horthy alatt????

Előzmény:
lamed Creative Commons License 2008-12-13 10:05:00 25
"Elég lenne a mostani politikai vezetesnek elkotródi. "

Az égvilágon semmi sem változna a mutyi terén.
Már a háború előtt is urambátyám világ volt, ezt a "nemes" hagyományt sikerült azóta is töretlenül továbbvinni, csak a személyek, a megszólítások és a jelképek változtak.
Jó példa: a rendszerváltáskor az akkori ellenzék milyen nagy hangon követelte a Kútvölgyi kórház elit jellegének megszüntetését, hogy ne csak a kommunista párt és állami vezetők számára tartsák fenn. Egészen addig, amíg ők nem kerültek pozícióba, azóta is a párt és állami vezetők elit kórháza maradt változatlanul. Függetlenül attól, hogy éppen melyik bűnöző és bandája van hatalmon.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!