Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
fecskea1 Creative Commons License 2008-12-12 13:17:54 256
Szevasztok!

Ha jól emlékszem a Sixhez adott Zeiss polárszűrő olyan volt, hogy a szűrőmenetet jóval meghaladta a szűrő tényleges nagysága. Ezzel elkerülték a kényszerű vignettálást. Nem volt rossz.

(de hol van ez már!)
Előzmény:
seeman Creative Commons License 2007-10-05 22:34:21 239
  Kérj kölcsön egy nagyobbat valakitól és próbáld ki csak úgy elétartva. Kiderül, hogy kioltja-e a káros tükröződést. Arra számíts, hogy kb. 1,5 rekesznyi fényveszteséged lesz, a szűrő ugyanis elég szürke színű. Csak azután vegyél, ha látod, hogy ér valamit az adott helyzetben.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!