|
|
 |
Hiver
2008-12-12 15:02:00
|
766
|
20 eve gyerek voltam, es anyu etette, de o a kenyeztetos, nem-tudomanyos fajta. Ha nem izlett a kutyanak a kaja, gyorsan fozott neki vmi mast. Volt olyan, hogy kint felejtette a kutyakajat a tuzhelyen, es en veletlenul megettem, mert azt hittem, nekunk csinalta ;o) Az volt a szerencseje a kutynak, hogy tesom csecsemo volt, amikor o kolyok, es rengeteg maradek bebikajat kapott, ami valoszinuleg neki is tokeletes volt. Kesobb pedig nem csinaltunk nagy ugyet az etetesbol: alap Darling-Chappi tapok, csirke fej/lab/farhat + maradekok. Jol elvolt ezeken, nem volt egy kenyes tipus (keverekek rulez), de azert igy utolag belegondolva lehetett volna fittebb is, biztos ebben az etetesnek is szerepe van, nem csak a nevelesnek/eletmodnak. Masreszt az elozo ebbel nem voltak sportceljaim, a mostanival viszont futni szeretnek, sokat. Szoval nagyon nem mindegy, mit eszik, milyen lesz a csontozata, az izuletei, az izomzata. Viszont - mint gondolom sokan - en is keresem a koltseghatekony megoldasokat, nem orulnek, ha a kutya napi kajaja tobbe kerulne, mint az enyem. A legjobbnak mondott tapok meg horroraron vannak, ha jol sejtem, bar nagyon meg nem volt idom utananezni.
|
|
A hozzászólás:
 |
nettomazsola
2008-12-11 20:26:07
|
738
|
| es husz eve hogy csinaltad? a kutya egeszseges volt? akkor jol csinaltad! pont jo lesz ennek is ugy ... |
|
Előzmény:
 |
Hiver
2008-12-11 19:10:25
|
733
|
Sziasztok! A kutyaneveles topikban ajanlottak ezt a topikot, ide is beirom a kerdesem, hatha valaki kapasbol tudja a valaszt, mert most sajnos nincs idom vegigolvasni itt mindent: Elbizonytalanodtam, hogy vajon mi jo kajat adunk-e 4 honapos NJ keverekunknek: Purina Beta Complete Puppy Junior Dog Food - Lamb & Rice http://www.farmway.co.uk/pet-1/dog-3/dog-food-11/beta-puppy-junior-lamb-1235.htm Nem csak ezt fogja enni, kap majd hazikosztot is (pl. farhat+rizs), meg neha konzervet. Milyen konzervet erdemes neki venni? (ill. milyen osszetevoket keressek a dobozon, ami jo/kerulendo?) A hazikosztnal mire kell meg figyelni, mit kell beletenni? (tejtermekek, zoldseg?) Irtatok, hogy a diszplaziara hajlamos tipusoknal kulon kell ugyelni a kajalassal, nehogy tul gyorsan nojenek, ezt hogy/mivel tudom elerni? Utoljara 20 eve volt kolyokkutyam, es akkor nem csinaltunk nagy ugyet az etetesbol, de most szeretnek odafigyelni ra, mert sportkutya lesz a kis bundasbol :o) (Bocs, ha olyat kerdezek, ami mar volt, de most nincs sok idom netezni a mh-rol, otthon meg sajna csak par het mulva lesz netunk :o( - ha mar egyszer le lett irva a konkret valasz, akkor annak is orulnek, ha belinkelnetek a hsz-t. Elore is koszi!) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|