|
|
|
|
 |
vberko
2008-12-09 13:26:01
|
70
|
Igaz, inkább semleges :-)
|
|
A hozzászólás:
 |
hhx
2008-12-09 07:44:25
|
69
|
| A 6,8-7,2 pH az inkább semleges körüli, mint savas |
|
Előzmény:
 |
vberko
2008-12-08 15:51:26
|
67
|
Üdv mindenkinek!
Örülök, hogy találtam ilyen fórumot, mivel magyar nyelven nem sok érdemi infó található. Remélem itt egymást kiegészítve, sok okos dolog derül ki és esetleg születnek a gyakorlatban is használható szerkezetek, ötletek.
Néhány infó amit találtam ,és összegeztem vázlatosan:
- optimális kémhatás: 6,8-7.2 savas kémhatás - optimális hőmérséklet ~38 C (20C körül nagyon lelassul) - szén/nitrogén arány: 1:30 - becslés szerint egy családnak főzéshez 1-2 m3 gáz kell naponta - 1 m3 nyersanyagból 0.15-0.3 m3 gáz keletkezik naponta. Ezt azonban nem kell naponta feltölteni. Amiket olvastam hetente kéthetente töltötték fel a rendzsert 100-200 liter nyersanyaggal. Ez kb napi 5 liter disznótrágya + kiegészítő zöld - az előbbi pontból következik, hogy egy családnak minimum 2 m3 erjesztőtartály kell a főzéshez Ha valamit nem jól írtam, nem jól értettem, vagy nem jól fordítottam majd kijavít valaki :)
Linkek, amikből az infókat szedtem: http://www.aidg.org/biodigesters.htm http://www.habmigern2003.info/biogas/Baron-digester/Baron-digester.htm http://www.fao.org/WAICENT/FAOINFO/AGRICULT/AGA/AGAP/FRG/Recycle/biodig/manual.htm
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|