Keresés

Részletes keresés

hhx Creative Commons License 2008-12-09 07:44:25 69
A 6,8-7,2 pH az inkább semleges körüli, mint savas
A hozzászólás:
vberko Creative Commons License 2008-12-08 15:51:26 67
Üdv mindenkinek!

Örülök, hogy találtam ilyen fórumot, mivel magyar nyelven nem sok érdemi infó található.
Remélem itt egymást kiegészítve, sok okos dolog derül ki és esetleg születnek a gyakorlatban is használható szerkezetek, ötletek.

Néhány infó amit találtam ,és összegeztem vázlatosan:

- optimális kémhatás: 6,8-7.2 savas kémhatás
- optimális hőmérséklet ~38 C (20C körül nagyon lelassul)
- szén/nitrogén arány: 1:30
- becslés szerint egy családnak főzéshez 1-2 m3 gáz kell naponta
- 1 m3 nyersanyagból 0.15-0.3 m3 gáz keletkezik naponta. Ezt azonban nem kell naponta feltölteni. Amiket olvastam hetente kéthetente töltötték fel a rendzsert 100-200 liter nyersanyaggal. Ez kb napi 5 liter disznótrágya + kiegészítő zöld
- az előbbi pontból következik, hogy egy családnak minimum 2 m3 erjesztőtartály kell a főzéshez

Ha valamit nem jól írtam, nem jól értettem, vagy nem jól fordítottam majd kijavít valaki :)

Linkek, amikből az infókat szedtem:
http://www.aidg.org/biodigesters.htm
http://www.habmigern2003.info/biogas/Baron-digester/Baron-digester.htm
http://www.fao.org/WAICENT/FAOINFO/AGRICULT/AGA/AGAP/FRG/Recycle/biodig/manual.htm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!