|
|
|
|
 |
peterch
2008-12-02 10:24:30
|
61
|
Szia !
Figyi ,egy kicsit olvass utanna a neten. A legnagyobb futoerteku gazt a disznotragyabol lehet kitermelni. A meleget mar leirtam, hogy vagy teszel az erlelo aljaba egy csokigyot es melegvizzel futod es egy homeron keresztul ellenorzod. Vagy a hordos kiserleteknel akar meleglevegovel is , csak az kisse draga, addig a pontig amikor elkezd erlelodni , utanna mar sajat maga termeli a hot. A gaz mennyiseg termeleset valoban a homerseklet szabalyozasaval lehet befolyasolni.Ha hutod akkor csokken, ha futod, akkor novekszik, de ket pont kozott csak. A nagy gazfejlesztokben is a mar eloallitott gaz egy reszet hasznaljak az uzembentartashoz. Meg ott nem csak tragyabol allitanak elo gazt, ami egy kicsit bonyolultabb technologiat igenyel, ami viszont tobb penzt is.
Udv , Peter. |
|
A hozzászólás:
 |
568456
2008-12-02 06:05:14
|
60
|
Kukoricával kisérletezett már valaki? Azt olvastam valahol hogy az egyik leggazdaságosabb megoldás, sajna nem tudom hogy hol. Lejebb irta valaki hogy a gázfejlödés ideális hömérséklete a 32-40 C. Télen hogy tudok ilyen hömérsékletet csinálni ,ill kordában tartani. Tetszik a hordos megoldás, konkrétan mi van benne,és milyen arányban. Lehet hogy zagyvaságokat irtem de kérlek benneteket ne szoljatok le. Birom az épitö jellegű kritikát. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|