|
|
|
|
 |
peterch
2008-11-30 11:03:32
|
53
|
Szia !
Valojaban kicsiben kilehet probalni a rendszert. Egy 200 literes olajoshordo erre a celra szerintem megfelel. Kell az oldalara egy hermetikusan zarhato nyilas, a hordo aljanal homeronek egy kiallas es a tetejere egy vekony cso, amire egy T leagazas van szerelve. Egyik agaba egy manometer pl.1bar-ig. a masik leagazasra meg egy gazcsap. A hordo ala EPS szigeteles, legalabb 10-20cm. Istalotragya / de nem tul szalmas/ friss+ lehet szerintem zold kukoricaszar is osszevagva /ahogyan a szarvasmarhaknak van telre elkeszitve/. A hordo korul is szigeteloreteget kellene legressel kialakitani, de ugy volna jo, ha volna egy nyilas rajta, amin keresztul elso napokon lehetne akar meleg levegovel segiteni a folyamat megindulasat.
Udv , Peter. |
|
A hozzászólás:
 |
568456
2008-11-30 10:18:10
|
52
|
| na én valami ilyen segitségre gondoltam ,hogy ami az én kutfejemben megszületeik azt valaki cáfolja meg |
|
Előzmény:
 |
peterch
2008-11-30 10:08:58
|
51
|
Szia!
En csak a sajat kivitelezesi elkepzelesemet irtam. Mindenki ugy almodja meg a rendszeret, ahogyan csak akarja. Valamint Te a + gazt hogyan terelgeted be a gaztaroloba, ha nem egy gazszivattyuval. Igaz lehet a gazfejleszto teteje is a konstans nyomas letrehozoja, csak akkor a mozgo fedelet kell tokeletesen megepiteni, ami ujabb macera. Ha mar egyszer csinalok valamit, akkor a tolem telheto legbiztonsagosabb es korrekt legyen. Azert szivnam le a gazfejlesztorol mar a kis tulnyomast is, hogy ne kelljen attol tartanom, hogy valahol szivarog es veszely forrasa lehet.Valamint egy nyomas alatt levo tarolobol nyomascsokkenton keresztul betaplalt rendszerben nem kellene attol tartanom, hogy netalantan kiurul a tarolo es esetleg a lang bejut a taroloba es felrobban.
Udv , Peter. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|