|
|
|
|
 |
Freedomocska
2008-11-30 15:22:03
|
55
|
| Én jobbnak látnám a gázzsákos tárolást -nem kerülne a rendszer nyomás alá(ÉS OLCSÓ IS!) de a legtöbbjét azonnal felhasználni.Én erre vettem egy gázmotort ami rögtön felhasználná a gázt és nem lenne nagy gázzsák ill. "pukkanás". |
|
 |
568456
2008-11-30 09:19:57
|
50
|
Szia! És miért nem elég ,ha mondjuk egy lefujó szelepet épitesz be ami ha eléri a kellö nyomást a +-t egy csövön keresztül bevezeted a kazánba ill. felfogot hogy legyen tartalékod. Mások irták meg már láttam szabadban müködö tartájt,ugyan nem tudom mennyire hatásos ez a modszer Üdv Attila |
|
A hozzászólás:
 |
peterch
2008-11-30 09:10:32
|
49
|
Szia !
En ugy tudnam csak elkepzelni, ha tavol mindenkitol egy tanyan volna a hazam. Ott nem kotnem senkinek sem az orrara , hogy mit epitek. Egy vizszigetelt es hoszigetelt foldbe rejtett betontarolot keszitenek a feszerben, ket nyilassal, az alsot a tarolo aljatol nem messze, mert azon kell eltavolitani a mar kiegett "komposztot", a masikat meg az egyharmad magassagba, ahol a tragyat, szerves hulladekot betoltenem. Termeszetesen ennek gazzaro fedelesnek kell lennie. A tarolo aljaban futokornek kell lennie, homerovel ellatva. Az idealis gaztermeles 60C fok korul van. A fedelben volna egy nyomasmero. Amint emelkedne a nyomas, egy kis kompresszorral atszivatnam egy gaztaroloba, onnan nyomascsokkenton a rendszerbe. Legalabb is en igy latom megvalosithatonak.
Udv , Peter. |
|
Előzmény:
 |
568456
2008-11-30 08:50:37
|
48
|
| Ha megcsinálod és müködik sok ember tyukszemére lépnél (TIGÁZ,ELMÜ) ÉS valoszinü olyan pénzbe kerülne hogy nem lenne rentábilis, a vége az lenne hogy beleunsz.Ha megnézed és kiszámolod akkor egy nyiltégésterü kazánnak csak az örlángról beszélek havi 5000 ft,kiszámoltuk,és mellé sárgásan ég a gáz ami azt jelenti hogy higitják a gázt nincs elég kaloriája ,lassan vetekszik a levegöjével |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|