|
|
|
|
 |
568456
2008-11-30 08:44:56
|
47
|
Ez igaz amit irtál csak nem vagyunk toppon anyagilag ,hogy össze-vissza dobáljuk a pénzt,hátha bejön cimü müsor. Persze kisérlet nélkül nem jutunk elöre,de ugy gondolom hogy ez a topik azért jött létre,hogyha van valakinek valamilyen bevállt találmánya v ötlete azt közkincsé teszi. Persze a tapasztalat azt mondja hogy az emberek zöme "irigy" miért legyen neki jó,szivtam vele nem kevest,és nem kevés pénzem áll benne. Én hajlandó vagyok fizetni egy bevált,müködö dologért,söt hajlandó vagyok több emberrel agyalni,hogy végre valami történjen. Szoval amit irtál. Könkrétan nem igazán tudom hogy hogy tudnék itthon biogázt elöállitani (mint irtam kezdö vagyok a témában)s azt milyen megoldásokkal tudnám felhasználni,áram ill. fütés céljábol Azért köszi hogy válaszolgatsz |
|
 |
peterch
2008-11-30 08:44:36
|
46
|
Szia !
En is hasonlo cipoben jarok. Igyekszem csokkenteni a monopoloktol valo fuggoseget. Lenyegeben nem lehet annyira kegyetlenul nehez az eloallitas, mert nem egy kisfilmben lattam mar a tavolkeleti hazikokban a mennyezet ala felfogatott foliazsakot,amiben a gazt taroltak. Ha nagyobb langot akartak, akkor csak osszebbhuztak a zsakot es mar meg is volt. Szerintem itt nalunk jogi problemakba utkoznenk, ha legalisan meg akarnank epiteni. Rogton arra hivatkoznanak, hogy a szomszedokra veszely leselkedne, mert mi van, ha felrobban? Ha meg meg is engednek ,akkor komplett terveztetes, szakemberek altal kivitelezve, tehat semmi sajat kezu kivitelezes. Minden evben ellenoriztetni. Tehat oda jutnank, hogy kicsiben letrehozni es uzemeltetni, korulbelul csak a lelkiismeretunket nyugtatnank meg, hogy tettunk valamit a kornyezetunk vedelmere, na meg fuggetlenek volnank a monopoloktol. De a penztarcankban semmi + nem maradna. Tehat csak tarsulasban, tobb haz bevonasaval volna eletkepes es haszonnal jaro is. Szerintem.
Udv , Peter. |
|
A hozzászólás:
 |
Freedomocska
2008-11-30 07:50:44
|
45
|
| Szia,én is kezdő vagyok és a téma érdekel de a topic"pörgéséből" jól levehető az érdeklődés a bigáz iránt M.o.-on.A szélgenerátorra vannak előírások,szabályok de bővebben ha az ezzel foglalkozó topicban találsz.Én nem tartom jó ötletnek mert ritkán fúj megfelelő erejű szél +akkumulátor stb.Ugyanekkora beruházással biogáz +kis benzin-gázos motor és mindig lehet áramod és meleget is kapol mellé(persze még sok kísérletezés mellé--de a siker örömet is hoz). |
|
Előzmény:
 |
568456
2008-11-30 07:37:34
|
44
|
Köszi Mit lehet tudni arról,hogyha valakinek van szélerömüve ,biogáz termelöje otthon akkor van-e valamilyen fizetési kötelezettsége,engedélyeztetése(ugyan unkorrektnek tartanám) ,ill mennyibe kerül |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|