Keresés

Részletes keresés

Tittici Creative Commons License 2008-11-26 20:07:04 830
Igazad van elnéztem, az idegesség miatt, így meg még durvább! :>(((
A hozzászólás:
gentleman Creative Commons License 2008-11-26 19:29:44 829
Idézem: "3. a fűtés a melegvíz köbméterére kb. 2200 Ft"

Szóval a kb. 2200 Ft itt csak a meleg, ehhez még jön hozzá a víz, ami kerekítve 500 Ft. A meleg+víz így kb. 2700 Ft/m3. Durva.
Előzmény:
Tittici Creative Commons License 2008-11-26 18:11:48 828

Nagyon sok helyen úgy számolják, hogy 1 m3 melegvíz díj=1 m3 hidegvíz+8 m3gáz

Jelenleg 1m3 gáz 131,30 Ft. A hidegvíz csatornadíjjal négyszáz valahány Ft és ez együtt még mindig csak 1500 Ft körül van köbméterenként. Ehhez képest a 2200 Ft úgyszólván nem semmi!

A családiházban az alapdíj egy gázórára havonta 490 Ft és teljesen mindegy, hogy 50 mházacska vagy 500 m2 villa.  Ehhez képest az a 990 Ft-os átalány sem piskóta!

 

Különben is a Gázművek miért átalánydíjat kér a gázóráért, miért nem alapdíjat?

Az alapdíjat annyi felé kellene osztani, ahány lakás van, négyzetmétertől függetlenül egyenlő részre és a közösköltségbe beépíteni. A fűtési veszteséget, fűtést, melegvíz használatot a fogyasztás arányában kellene fizetni, nem négyzetméter arányában. Nyilván aki többet foggyaszt, több veszteséget is termel.

 

Többek között ezért is lenne jó a saját web, amiről szó volt, hogy akit érdekel az tudjon  tájékozódni és képben legyen, hogy mit mire fizet, és miért annyit! Ezt a jellegű tájékoztatást mindenféleképpen hiányolom!

 

Utoljára korrekt elszámolást még Ábel úr idejében kaptam, amióta a hölgy a közösképviselő, a számla egy hablatyolás, amin művészet kiigazodni!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!