|
|
|
|
 |
RedDevilAngel
2008-11-24 14:33:33
|
331
|
hát akkor szépen összegyűlünk itt azok, akik a kultúrát és művelődést fontosnak tartjuk, és akik nem hiszik el azt, hogy műveletlen ország is tud gazdasági sikereket felmutatni
szerintem (tapasztalataim alapján) csak azok az országok értek el gazdasági sikereket, amelyek a kultúrába, művelődésbe, tudásba nagyon sokat befektettek, invesztáltak (a neolibsi közhiedelemmel ellentétben az usa is ilyen - elég megnézni new york, la, washington, seattle, chicago kulturális életét, amikhez képest budapest sajnos csak egy vidéki falunak számít) |
|
A hozzászólás:
 |
vizinikk
2008-11-24 14:14:13
|
329
|
nekem is ez a szakmám.
:-) |
|
Előzmény:
 |
RedDevilAngel
2008-11-24 14:03:58
|
327
|
bárcsak így lenne! :))) de sajnos a könyvek és újságok kis része van csak digitalizálva, és azok többsége is csak autóbbi 10-15 évben, vagyis az internet korszakában keletkezett a régebbi könyvek és újságok digitalizálása még nyugaton is hiányos, nálunk meg... (milyen kifejezést használjak ami egy nyílvános fórumon szalonképes?)
az a fő gond, hogy a piaci alapú digitalizálás csak a kereskedelmi forgalomban profitot hozó könyveket, újságokat digitalizálja az állami pénzből finanszírozott intézményi/könyvtári digitalizálás (pl. british library, oszk, stb) nagyon lassú (az oka: pénz, pénz, pénz) a legnagyobb eredményt a silent library érte el, ami teljesen ingyen készült lelkes amatőrök segítségével, csak a szerzői jogok kérdése miatt a kezdeti nyílt, mindenki által hozzáférhető változatból zártkörűvé vált hiába ingyenes, hiába digitalizálták a silent libraryban a többszörösét mint a british library (főleg a retrospektív ebből a szempontból a releváns), de csak kevesen férnek hozzá, és azok is csak nagy macera után, miután leellenőrizték őket, hogy a "hálózatukra" nem jelentenek veszélyt (ugyanis a kiadók a szerzői jogdíjak miatt üldözik a silent libraryt) ***
***erről írtam a szakdogámat, a valóságban ennél sokkal bonyolultabb az ügy, de remélem eme rövid pár mondatos houzzászólásban a lényeget sikerült leírnom |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|