|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
mercatoris2
2008-11-20 22:06:06
|
5032
|
Van más hely: www.divecenter.hu, víz alatti fotózás és videózás fórum.
Addig is: az EWA marine tok kb max 10-15 méterig jó, aztán rányomódik a zacskó a kamerára és nem tudod működtetni. Ha sohasem mész mélyebbre, ideiglenes jó lehet.
Equinox és Ikelite és társai olcsó toknak számítanak a tok-piacon, tudom, elsőre furcsa, hogy több, sok esetben jóval többe kerülnek, mint maga a kamera, de ez van...
Egy tok "jóságát" alapvetően két dolog határozza meg: az optika milyensége-minősége és a tok kezelhetősége (s az általa elérhető kamerafunkciók mennyisége). Egy jobb tokon optikai üveg portok vannak, az olcsóbbakon műanyag. Így hiába HD felbontású a kamera, ha az optika jelentősen csökkenti az felbontást, chromatikus aberrációt idéz elő, Barrel-torzítást okoz stb.
Ne lepődj meg, de egy jobb nagylátószögű optika kb 1000 EUR-tól meg felfelé, a csillagos égig... S víz alá felettéb hasznos...
NatGeós HD minőséghez (technikailag) HDCAM kamerákat használnak, áruk kb 50 000 EUR-tól kezdődik :-D
|
|
Előzmény:
 |
Badb0y
2008-11-20 21:43:31
|
5031
|
Tudom nem fotózás, de nincs más hely.
Vízalatti kamerázással foglalkozott már valaki? Én elkezdtem nézegetni cuccokat, és természetesen nem a national geographicos minőséget szeretném, de láttam egy canon hv30-cal készített videófelvételt, semmi atomreflektor és + megvilágítás, simán natúrban.
1. Milyen beállítással illik víz alatt kamerázni? Elgondolásom szerint cinemamode az kell, és záridőt érdemes beállítani? Mert írták, hogy 48-adra érdemes állítani. Ill. annyit tudok még, hogy lehet kapni vörös szűrőt, amit nagyobb mélységekben kell használni. De ez nem lényeg, nem mélytengeri akarok lenni egyenlőre. De ez a vörös szűrő tényleg nagyon szép képet csinált nagyobb mélységben.
2. A kínos rész, a tok. Nos az ember amit készített egy ikelite-tal készítette. Nagyon korrekt lett, de én láttam ewa-marine-os tokokat ötöd annyiért. Ill. másik profi tok az equinoxos, ami szintén 200. Miben jobb CSAK képminőség ügyileg a 2 drága vajon? Mert sztem ha az optika előtti üveg hasonló, akkor a kép is. Csak a keret más.
Tehát valaki illetékes elméleti esetleg gyakorlati szinten ?
Itt található a videó. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|