|
|
|
|
 |
ZR
2008-11-18 23:46:44
|
297
|
| Ne nevezzük adócsalásnak az adóelkerülést...az őstermelőtől való gyümöcs/lekvár vásárlás, pálinkafőzés otthon, szlovákiában tankolás/dvd vásárlás, elektronikai holmik Bécsben/Ebay-en való beszerzése, külföldre adózás, autó-telefon elköltségelés, etc. etc., megannyi olyan apró trükk, amivel csökkenthető a sok kis sáp, ami nem adócsalás...az persze kérdéses, miért is olyan a szabályozórendszer, hogy ilyenekre fecsérelje az ember idejét/energiáját... |
|
A hozzászólás:
 |
Abrosz Tisztakosz
2008-11-18 19:57:49
|
290
|
nekem mondhatod angyalkám, én olyan hardcore adófizető vagyok hogy ihaj, sok-sok éve
ezzel együtt látom, hogy elsősorban a rendszer a hibás, nem ecceri minimálbéres józsi, akire persze haragudhatnék, mert lehet hogy a nettó jövedelme nagyobb mint az enyém, de gázártámogatást is igényel, amit én mint rohadt szemét (papíron) gazdag nem tehetek
az irreálisan magas adóterhekre pedig adócsalás lesz a válasz, tetszik vagy sem, ez a világon mindenhol így működik, skandináviában is, legfeljebb az adófizetők tűréshatára magasabb |
|
Előzmény:
 |
RedDevilAngel
2008-11-18 19:23:44
|
288
|
ezt a véleményedet skandináviában is hangoztatnád?
nyugodtan propagáld skandináviában az adóelkerülési hozzáálásodat, mert a véleménynyílvánítás terén liberálisak, tehát nem fognak ezért dutyiba zárni, csak persona non gráta leszel a szemükben, és csodálkozol, ha a hátad mögött összesúgnak
abban igazad van, hogy magasak az adóterheink, de erre nem az adócsalás a megoldás, mert egyet ne feljts el, az adócsalással negem is, a rokonaidat, a barátaidat, az itteni topictársaidat is meglopod, megkárosítod és nem csak a hülye döntéseket hozó politikusokat |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|