|
|
|
|
 |
Ipari-antidepresszió
2008-10-14 17:30:03
|
55
|
| Honnan ez az 1/3-ad? Szerintem meg 2/3-ad ez az összeg és máris jobban állunk. Több hitelt, akkor se vegyünk fel. A hitelből való nyugdíj, segély és egyéb kifizetéséket épp ideje abbahagyni! Muszáj megvárni míg nagyobb baj lesz? Itt a lehetőség, a világválságra hivatkozva megtehetik a szükséges lépéseket. |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2008-10-14 17:23:56
|
54
|
| Csak az a baj ezzel, hogy a költségvetés nem csak olyan tételekből áll, ami könnyen csökkenthető arányosan. Nem számolom ki, tegyük fel, hogy a költségvetés 1/3-a ilyen, akkor vegyük a mostani 3,5%-os hiányt, az azt jelenti, hogy kb. 96,6%-ra kell csökkentened a teljes költségvetést(hogy ne kelljen hitelt felvenni), viszont mivel ezzel a módszerrel csak azt az 1/3-ot tudnád csökkenteni, ezért az az a jelenlegi 89%-ára csökkenne, vagyis több mint 10%-os nyugdíj, segély, stb. csökkentést jelentene. És akkor még nem csökkentettünk adót, járulékot... |
|
Előzmény:
 |
Ipari-antidepresszió
2008-10-14 16:59:55
|
52
|
De de, pontosan hogy nem zárja ki egymást. Miért ne lenne megvalósítható?
A segélyek, nyugdíjak, támogátások, (a kiadások) összegét nem forintosítani kell, hanem arányszámot kapnak, amit majd a bevételek arányában forintosítanak. Csak ezeket az arányokat kellene megvitatni és ez hosszú időre rendbe rakná a költségvetést. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|