Keresés

Részletes keresés

pROF Creative Commons License 2008-10-11 23:24:32 794
Persze nyilván egyik szolgáltató sem szokta reklámozni a saját szolgáltatásának a hátrányait. Nem is találtam sem az UPC-nél, sem a Digi-nél semmi részletesebb információt a csomagjaikról, biztos az ÁSZF apró betűs részeiben írnak ezekről. A T-home-nál is csak ennyit írnak róla. Nyilván azért merik ők felrakni egyáltalán a honlapjukra, mert nekik van kábel is meg DSL is.
A hozzászólás:
pROF Creative Commons License 2008-10-11 23:06:02 793
Kábelnél gyakorlatilag egy ethernet LAN részeként kapod az internetet, így ha többen is jelentős adatforgalmat bonyolítanak ugyanazon a szegmensen belül, akkor az összes résztvevő maximális sebessége jelentős mértékben csökken. Ezért is szokás forgalomkorlátokat szabni a kábeles szolgáltatóknál. A hangzatos, több tíz Mb/s-s kábelnet kapcsolatoknál elfelejtik közölni, hogy az csak az internetszolgáltató hálózatán belül érvényes. Az ethernet technológia 100 Mb/s sebességet biztosít az egy közös hálózaton belül lévőknek összesen, és általában egy ilyen szegmensre 40-50 felhasználót fűznek fel.
A DSL-nél ezzel szemben gyakorlatilag közvetlenül kapcsolódsz a szolgáltató hálózatára, dedikált vonalon. Persze a DSL-nek is vannak hátrányai, pl a feltöltési sebesség aránya ott valóban alacsonyabb.
Egy átlagos e-mail-ezős, iwiw-ezős felhasználó persze ritkán találkozik ezekkel a korlátokkal, de azért nem árt tisztában lenni velük.
Előzmény:
lathander Creative Commons License 2008-10-11 21:02:34 792
Nem tudom milyen technológiai hátrányról beszélünk kábel esetén.

Megnéztem az általad említett csomagot. Nekem telefon nem kell, a net feltöltési sebesség gyakorlatilag 0, TV még szoszo rendben, csak a Nickel hiányozna a lányomnak.
Viszont a diginél azért ami nekünk kell most havi 5200-t fizetünk. Szóval ez drágább, és kevésbé passzol az igényeinkhez.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!