|
|
|
|
 |
Tamerlán
2008-10-04 10:45:51
|
143
|
Sajnálom, de tévedsz.
"kb. 400k bruttóval" nem kap a delikvens "250k nettót".
250.000,-Ft nettóhoz kb. 480.000,-Ft bruttó tartozik. (Egész pontosan: 477.660,-Ft). |
|
A hozzászólás:
 |
HAL9000
2008-10-04 10:20:04
|
142
|
Ez rendben is van véleményem szerint, de, ha középosztálybelinek azt vesszük, aki 250-300k nettót keres, vagy azt, aki 100k-t félre tud tenni havonta, akkor nagyon jól látszik, hogy az adórendszerünk eléggé rosszul van belőve.
Erről az index is cikkezett egyet.
Hozzáteszem, hogy ahhoz, hogy 250k-t netto keressen a delikvens, ahhoz neki kb. 400k bruttót, azaz 520k szuperbruttót kell keresnie. |
|
Előzmény:
 |
Ipari-antidepresszió
2008-10-03 23:55:12
|
140
|
Mit értesz számszerűsítés alatt?
Azt hogy hányan vannak? Hát elég keves sajnos.
Hogy honnantól középosztálybeli valaki? Onnantól kezdve, hogy van saját egzisztenciája (lakás, kocsi, jövedelem) és a fogyasztása mellett félre tud tenni.
Ha számszerűsíteni akarok, akkor olyan olyan nettó 250-300-tól kezdődhet, a lakás és kocsi törlesztőtöl függően. De azt is mondhatjuk, aki havi legalább 100 ezret félre tud tenni. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|