|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
Axióma
2008-09-28 21:16:28
|
623
|
Huhh, en anno panelban (2005) valami 600Ft koruli osszegre emlekszem per ho... igy mar ertem. De azert telken meg panelban nem ugyanaz a bovites, ld. tarsashaz vezeteke is kell birja... Amugy van me'g az indukcios is, bar meg draga, esetleg a 2+2-s, ezugyben nezz be a Haztartasi gepek topicba, volt rola szo nemreg. |
|
Előzmény:
 |
Robin
2008-09-27 23:52:44
|
621
|
Köszi, az első javaslatodon már túl vagyok, van rá mód, több is. A villanyórámat valóban bővíteni kell, mert csak 16A-ros, de 32-ig ingyen bővítik, csak kiszállásí díj van - egy másik helyen csináltattam tavaly, 10eft alatt volt a bővítés, pedig ott különmért órát is szereltek. A hálózatot nem kell átalakítani, csak egy vezetéket kihúzni az új készülékig. Dugalj is van, mert a mostani készülékhez is kellet, de áram az valóban nincs. Ez viszont nem horribilis költség, viszont a gázátalányra évente majd 20eft-t fizetek ki, amiből szvsz úgy 2eftre való gázt használok el évente (nem tudom mérted-e már mennyi fogy csak főzésre, ha a sütőt évente csak 2-3-szor bekapcsolva). És mindez az épp aktuális áron, de már bejelentették, hogy újra emelni fogják - nem egész 4 év alatt több mint a 4-szeresére nőtt a gázátalány. Úgy számoltam, hogy kb 5 év alatt mai áron is megtérül, még akkor is, ha a villanyt emelik, mert azt kontrollálhatom, ezt nem. Közben nézegettem a készülékeket, és jó lenne tudni, egy A osztályos vasmagos és egy A osztályos kerámia lapos fogyasztása eltér-e, ha igen hogyan. Eddig annyi tanácsot kaptam, hogy legyen 'gyorsfőzőlap', legalább 1. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|