Keresés

Részletes keresés

HAL9000 Creative Commons License 2008-09-29 23:33:27 136

Csak "kockáspapíron végzett" számítás volt.

A hozzászólás:
Watchdog Creative Commons License 2008-09-27 12:05:00 130
"Áfa 5%-a 106 mrd"

Ez az összes beszedett Áfa 5%-os része, nem pedig 5%-os áfakulcs emelés összege...
Előzmény:
HAL9000 Creative Commons License 2008-09-25 11:04:30 126

Nézzük a Kvtv-t:

 

Tao:                              531 mrd

Különadó:                     170 mrd(!)

Eva:                              170 mrd

Áfa:                               2130 mrd

Jövedéki:                      844 mrd

Regadó:                        93 mrd

Szja:                             1938 mrd

lakossági külön:            27 mrd

 

Egészségbiztosítási alap:

 

munkaadói:                  418 mrd

munkavállalói:              455 mrd

Eho:                              92 mrd

Központi költségvetésből járulék címen átvett pénzeszköz : 307 mrd

 

No. Áfa 5%-a 106 mrd. Ennél többet nem emelhetsz, mert nem felelne meg ájró púnónak.

 

Az evát megemelheted 5%-kal, az 8,5 mrd.

 

Jövedéki 5% 42 mrd.

 

Ez összesen 156.

 

Vondd össze a munkaadói és munkavállalóit - szuperbruttó - 873 csökkentsd 790-re, elkölthető marad 83 mrd, ebből 25% jön vissza, ha a lakosság felé érvényesül vagy a cégeknél marad, de ők akkor is örülni fognak, mert a további változások immár nem érintik őket, a jónép meg érzi, hogy öngondoskodik.

 

Marad 73 mrd, amivel megpufferolhatod a bevezetendő 22%-os egykulcsos szja-t... Persze, ha jó akarsz lenni megszünteted az adójóváírást, és helyette beveted a 0%-os kulcsot... De, Te is számolgass egy kicsit... :)

 

Mindezekkel persze azoknak kedvezel, akik 142.000 forint felett keresnek jelenleg bruttó... Meg a cégeknek.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!