Nézzük a Kvtv-t:
Tao: 531 mrd
Különadó: 170 mrd(!)
Eva: 170 mrd
Áfa: 2130 mrd
Jövedéki: 844 mrd
Regadó: 93 mrd
Szja: 1938 mrd
lakossági külön: 27 mrd
Egészségbiztosítási alap:
munkaadói: 418 mrd
munkavállalói: 455 mrd
Eho: 92 mrd
Központi költségvetésből járulék címen átvett pénzeszköz : 307 mrd
No. Áfa 5%-a 106 mrd. Ennél többet nem emelhetsz, mert nem felelne meg ájró púnónak.
Az evát megemelheted 5%-kal, az 8,5 mrd.
Jövedéki 5% 42 mrd.
Ez összesen 156.
Vondd össze a munkaadói és munkavállalóit - szuperbruttó - 873 csökkentsd 790-re, elkölthető marad 83 mrd, ebből 25% jön vissza, ha a lakosság felé érvényesül vagy a cégeknél marad, de ők akkor is örülni fognak, mert a további változások immár nem érintik őket, a jónép meg érzi, hogy öngondoskodik.
Marad 73 mrd, amivel megpufferolhatod a bevezetendő 22%-os egykulcsos szja-t... Persze, ha jó akarsz lenni megszünteted az adójóváírást, és helyette beveted a 0%-os kulcsot... De, Te is számolgass egy kicsit... :)
Mindezekkel persze azoknak kedvezel, akik 142.000 forint felett keresnek jelenleg bruttó... Meg a cégeknek.
|