|
|
|
|
 |
Ipari-antidepresszió
2008-09-26 21:42:40
|
127
|
Szerintem fordítva ülsz a lovon. A helyes az lenne, hogy mindenkitől levonnak ugyanakkora, nem túl nagy adót és abból kezdenek jótékonykodni. Ha még marad pénz 13. havi nyugdíjra, akkor akár fizethetik azt is belőle, de ha nem jut akkor nem.
Ez a topic pont arról szól, hogy a túlzott adóelvonások a felhalmozott működő tőke összegét csökkentik. Az a pénz hiányozni fog a gazdaság működéséből és így végső soron a szegények járnak rosszabbul, mert elhúzódik a szegénységük.
Szerintem eleve félreérted a helyzetet, a most jól kereső jól keres, jól él, lehet nem is panaszkodik, csak nem tud annyi tőkét felhalmozni, mint ammennyit lehetne. És ez káros folyamat. |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2008-09-25 09:07:13
|
125
|
Legegyszerűbb megoldás az lenne ha a dolgozó, vagy egyéb jövedelemhez jutó a nála maradt kupacot figyelgetné, pl hogy hogy aránylik az átlagbérhez, vagy pláne a minimálhoz, vagy a segélyhez, és nem az után ácsingózna amit állítólag meg kellene kapnia oszt levonják tőle. Mindjárt szebb lenne a napsugár számára. |
|
Előzmény:
 |
Abrosz Tisztakosz
2008-09-25 08:03:45
|
124
|
nem jó, mert az áfaemelés inflációt gerjeszt, és 30% áfa nem is lehet (eu szabály)
az arány se stimmel, 2% áfa nem kompenzálna 5% szja-t
arról nem beszélve, hogy 30% áfánál durván nőne a fekete kereskedelem meg a bevásárlótúrizmus, az egész kontraproduktív lenne
nincs más megoldás, vágni kell az állami kiadásokból, méghozzá ezermilliárdos mértékben |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|