Keresés

Részletes keresés

twist Creative Commons License 2008-09-24 23:39:19 122

Tehát, nagyjából ebben is megegyezhetünk. Persze azzal, hogy tanulmányozzuk a szegénységet, a tanulmányozás kedvéért, nem oldjuk meg a problémát. Viszont marad a kérdés, hogy hogyan lehet a problémán segíteni?

 

Konkrét számoknak most nem néztem utána, de mondjuk 2%-os áfa emelés mellett eltörölni a munkáltatói járulékokat.

Következő lépésben csökkenteni az adót (szja) 5%-kal, az áfát 3 %-kal ismét emelni.

 

Ez eddig 5%-os áfa emelést jelent ( szerintem kibírható ) és a munkaadói terhek jelentős csökkentését.

Ettől talán kicsit több munkahely lenne.

Ha többen dolgoznának több adó folyna be, így szj-at ismét lehetne csökkenteni 5%-kal.

 

Oda kellene eljutni, hogy szja. max. 20%, áfa lehetne akár 30% is.

 

Aztán kicsit növelni kellene a belső termelést és felhasználást legalább élelmiszerekből.  Tudom, ez nagyon nehéz az EU miatt, de itt besegíthetne az állam a magyar termékek reklámozásával.

Mezőgazdaságban lehetne foglalkoztatni az alacsony képzettségű embereket ( itt a cigányokra is gondolok) aztán beindítani mondjuk a mezőgazdasági gépgyártást és hűtőüzemeket létesíteni.

Hogy még a mezőgazdaságnál maradjak, szerintem nem a repcéből kellene fűtőolajat meg benzint készíteni, hanem az olajtüzelést kiváltani pl. kukorica szárral, kukoroica csutkával.  Ezeket a növényi szárakat fel lehetne dolgozni ( feldolgozóüzem mint munkahely) olyanra mint annak idején a tojásbriket volt, oszt fűteni vele. Ez akár állami vállalkozásis lehetne, rögtön mellette olyan kazánokat csinálni ami enné ezt az anyagot, azaz tudna vele fűteni.

Ha csak a lakossági fűtést lehetne vele kiváltani mekkora olajtakarékosság lenne?

 

Közben lehetne "kedélyjavító" intézkedéseket tenni!

Első ilyen, hogy a saját pénzemet amit a munkáltató a bankba utal nem 500.-Ft.-ért vehetném ki az automatából, hanem max. 50-ért.

 

Vannak még ötleteim!   

A hozzászólás:
HAL9000 Creative Commons License 2008-09-24 13:08:37 112

Mert ha annyit fordítottak, akkor lehet sok tanulmányt írni, felméréseket végezni, külföldi tanulmányutakra menni, és nem látszik semmi.

 

Ebben valószínűleg teljesen igazad van.

 

 

Nejem valamilyen főzőcskés műsort szokott nézni a tv-ben, valami hab a tortán.

Utóbbi pár adásban cigányok voltak.

Meg kell hagyni, hogy azok a cigányok akiknek van pénzük semmivel sem teljesítettek rosszabbul, SŐT!

 

Érdekes, hogy a jómodú cigányoknál nincs kosz, ügyelnek a tiszta főzésre, a terítésre, a kaja minőségére.

 

Ebben is.

 

Tehát valahol a föld szegénységben kellene az okokat keresni! Vagy innen kiindulni.

 

Tehát, nagyjából ebben is megegyezhetünk. Persze azzal, hogy tanulmányozzuk a szegénységet, a tanulmányozás kedvéért, nem oldjuk meg a problémát. Viszont marad a kérdés, hogy hogyan lehet a problémán segíteni?

Előzmény:
twist Creative Commons License 2008-09-23 19:01:03 110

Nem tévedsz Halacska?

 

120 milliárdot kapott, vagy annyit fordítottak a felzárkóztatásra?

 

Mert ha annyit fordítottak, akkor lehet sok tanulmányt írni, felméréseket végezni, külföldi tanulmányutakra menni, és nem látszik semmi.

 

Nyilván akkor sem,ha minden cigánynak adtak 12 ezret. Abból kifizette az adóssága egy részét, maradt is még neki a duplája.

 

Pedig 120milliárdot már fel lehetne használni úgy is, hogy látszata legyen.

 

Nejem valamilyen főzőcskés műsort szokott nézni a tv-ben, valami hab a tortán.

Utóbbi pár adásban cigányok voltak.

Meg kell hagyni, hogy azok a cigányok akiknek van pénzük semmivel sem teljesítettek rosszabbul, SŐT!

 

Érdekes, hogy a jómodú cigányoknál nincs kosz, ügyelnek a tiszta főzésre, a terítésre, a kaja minőségére.

Tehát valahol a föld szegénységben kellene az okokat keresni! Vagy innen kiindulni. 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!