|
|
|
|
 |
levure sauvage
2008-09-19 19:49:10
|
119
|
Ezeknek az első generációs milliárdosoknak az életük nagy része arra ment rá, hogy milliárdosokká váljanak, és a hatalmuk a saját cégeik, befektetéseik körére terjed ki. Idejük sem, lehetőségük sem volt arra, vagy nem is érdekelte őket, hogy pozíciót szerezzenek a politikai és gazdasági döntéshozók között (vagy csak nagyon keveseknek közülük).
Többnyire a munkát, teljesítményt, vagy a pénzt becsülik és nem az érte megszerezhető gazdasági vagy politikai befolyást. Szvsz ez nem a felső tőkés osztály, hanem olyan középosztályiak, akiknek az átlagosnál sokkal több pénzük van. |
|
A hozzászólás:
 |
Derek
2008-09-19 19:15:53
|
117
|
| Ez jol hangzik csak eppen nem igaz.ha megnezzuk a vilag leggazdagabb 200 emberet kiderul hogy nem kis hanyaduk elso generacios milliardos |
|
Előzmény:
 |
levure sauvage
2008-09-19 19:10:31
|
115
|
"Ha elzárjuk a középosztályból a felső tőkésosztályba vezető utakat (legalábbis extrém adókkal nehezítjük), akkor tényleg az lesz, hogy az egész ország külföldi tőkéseknek fog dolgozni."
A felső tőkésosztályba nem vezetnek utak, azok elzárásáról maga a felső tőkésosztály gondoskodik, mert esze ágában sincs a nehezen megszerzett hatalmát szétteríteni mindenféle ki-tudja-milyen felkapaszkodottak között. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|