|
|
|
|
 |
Mr. Boró
2008-09-27 13:41:35
|
131
|
"A vállalkozó meg a menedzser az két nagyon külön világ"
Micsoda kár, hogy nekem ezt eddig senki nem mondta... :-) |
|
 |
Törölt nick
2008-09-16 10:34:35
|
34
|
| Így is túl sok a pénz. A vállalkozások beindításának nem a kis tőke, hanem a kereslethiány az oka. Az pedig hogy kereslet legyen 1 módon érhető el, hogy a meglevő pénzt szétterítik. |
|
 |
Ipari-antidepresszió
2008-09-15 22:16:19
|
15
|
| Igazad van, azért is helyezem a hangsúlyt a működő tőkére. Ha már felhalmozott valamennyit, el kezd gondolkozni befektetéseken és a pénz dolgozni kezd. |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2008-09-15 22:00:42
|
11
|
Nem biztos, hogy vállalkozna.
A vállalkozó meg a menedzser az két nagyon külön világ, szerintem egyik sem való a másik szerepébe. Viszont a menedzser megtakarítását egy korszerű pénzrendszer ki tudja helyezni, tehát nem is annyira lényeges hogy ő indítson vállakozást . |
|
Előzmény:
 |
Ipari-antidepresszió
2008-09-15 21:53:09
|
7
|
Eszerint a középosztály felemelkedéséhez az alsóbb rétegek lenullázásán keresztül vezet az út.
Ez a megközelítés uralkodik jelenleg, amit Te is írsz. Azt kell látni, hogy a szociális juttatások a költségvetésből kapják a pénzt, amit viszont az aktív gazdasági réteg állít elő. Ha az aktív réteg elvonásai túl nagyok, akkor a növekedés lassú, mert nem tud felhalmozni új beruházásokhoz.
A közép és felsőbb rétegek adóterhelése már-már extrémnek mondható.
Vegyünk egy viszonylag jól kereső IT középvezetőt. Fizetése havi bruttó 1 millió forint.
Kis számolás: Havi bruttó jövedelmed 1 000 000Ft Összesen a cégnek (havonta) 1 336 950Ft Havi nettó a TB betelés előtt 479 290Ft (8. hónaptól, TB betelés után 574 290Ft)
Adóterhelés: 57%-64%
Ha ebből az 1 336 950-ből hazavihetne legalább 1 milliót, az állam még mindig keresne rajta 336 ezret havonta, de legalább esélye lenne saját vállalkozást indítania a közel jövőben, ahol sok új alkalmazottat vehetne fel, akik össz adóbefizetései jóval meghaladnák a jelenlegit.
Itt lép be a képbe a működő tőke jelentőségge. Azt egyszer valakinek elő kell állítania, fel kell halmoznia! Jelenleg erre kevesen képesek. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|