Keresés

Részletes keresés

eseres Creative Commons License 2008-08-28 21:38:34 34
Figyelj! A világon mindenütt a normakönyvek, mint ahogy a nevében is van, egy olyan átlag ( normaidőt ) közöl, ami alatt az adott munka elvégezhető. Tehát az időt határoz meg. És innentől kezdve szabad a vásár. Ki, ki kedve szerint vállal, amit akar. A normaidő gyűjtemények elsősorban tervezőknek, beruházóknak és kivitelezőknek szólnak. Hogy aztán az adott időhöz ki, milyen resziórabért rendel, az mindenkinek a magányügye. Az azért logikus ugye, hogy egy hatalmas építőipari részvénytársaság nem ugyan azzal a rezsióra díjjal számol, mint a falusi kőműves, aki a kocsmás haverjával dolgozik. Így világos? Na és persze az árat a kereslet is befolyásolja. A sok a fóka és kevés az eszkimó, akkor olcsó a fókahús, vagy fordítva is igaz. :)) eseres
A hozzászólás:
újfelhasználó Creative Commons License 2008-08-28 20:39:08 33
Tehát kb. 2100,- Ft/nm a KIWI és az általad írt 3000,- Ft-os órabér alapján.
Előzmény:
eseres Creative Commons License 2008-08-28 20:07:30 30
A KIWI költségvetés készítő program szerint aljzatburkolat bonása, függetlenül attól, hogy ragasztva, vagy cement-homok ágyazatba van lefektetve, 0,72ó/m2. És akkor jön ugye a szaki rezsiórabére. Hogy az mennyi? Hát a 3000Ft azért elfogadott. :)) És független attól, hogy repkednek fel a felfagyott lapok, vagy meg kell kűzdeni vele. :)) eseres

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!