|
|
|
|
 |
újfelhasználó
2008-08-28 20:39:08
|
33
|
| Tehát kb. 2100,- Ft/nm a KIWI és az általad írt 3000,- Ft-os órabér alapján. |
|
 |
újfelhasználó
2008-08-28 20:34:19
|
32
|
| Ja, hogy Te órabért írsz... nekem az nem jó! :-) |
|
 |
újfelhasználó
2008-08-28 20:33:11
|
31
|
| Érdekes, én mindenhol 800-1.000,- Ft-okat olvasok a neten... ez akkor hogyan lehetséges? Vagy ez csak a beetetés? :-) |
|
A hozzászólás:
 |
eseres
2008-08-28 20:07:30
|
30
|
| A KIWI költségvetés készítő program szerint aljzatburkolat bonása, függetlenül attól, hogy ragasztva, vagy cement-homok ágyazatba van lefektetve, 0,72ó/m2. És akkor jön ugye a szaki rezsiórabére. Hogy az mennyi? Hát a 3000Ft azért elfogadott. :)) És független attól, hogy repkednek fel a felfagyott lapok, vagy meg kell kűzdeni vele. :)) eseres |
|
Előzmény:
 |
újfelhasználó
2008-08-28 19:08:15
|
28
|
Üdv,
járólap bontásának munkadíja érdekelne (Ft/nm), ha tudnátok segíteni.
Kaptam egy árajánlatot a mestertől, de abba beleírta, hogy csak akkor ennyi, ha a járólapok, csempék ragasztóstul, nagyobb darabokban válnak el a felületektől, és nem kell vésni utána az aljaztra (vagy falra) ragadt ragasztót.
Hogy ezt kiderítsük, csináltunk egy próbabontást, ahol a mester megjelent egy nagyarasznyi hosszú, vékony vésővel, meg egy kisfejes kalapáccsal...
A művelet eredménye az lett, hogy "bizony jól tart a régi csemperagasztó", így gondolom az ár is felfelé fog mozdulni.
Kérdésem: ez egy jó trükk, aminek ne üljek fel, mert csak az árat kívánják feljebb strófolni, s az effektív munkavégzésnél majd persze megjelennek normális célszerszámokkal, vagy pedig tényleg létezik "ár bontásra ha könnyű", ill. "ár bontásra, ha nehéz"...?
Előre is köszönöm!
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|