Keresés

Részletes keresés

eseres Creative Commons License 2008-08-28 20:07:30 30
A KIWI költségvetés készítő program szerint aljzatburkolat bonása, függetlenül attól, hogy ragasztva, vagy cement-homok ágyazatba van lefektetve, 0,72ó/m2. És akkor jön ugye a szaki rezsiórabére. Hogy az mennyi? Hát a 3000Ft azért elfogadott. :)) És független attól, hogy repkednek fel a felfagyott lapok, vagy meg kell kűzdeni vele. :)) eseres
A hozzászólás:
újfelhasználó Creative Commons License 2008-08-28 19:08:15 28

Üdv,

 

 

járólap bontásának munkadíja érdekelne (Ft/nm), ha tudnátok segíteni.

 

Kaptam egy árajánlatot a mestertől, de abba beleírta, hogy csak akkor ennyi, ha a járólapok, csempék ragasztóstul, nagyobb darabokban válnak el a felületektől, és nem kell vésni utána az aljaztra (vagy falra) ragadt ragasztót.

Hogy ezt kiderítsük, csináltunk egy próbabontást, ahol a mester megjelent egy nagyarasznyi hosszú, vékony vésővel, meg egy kisfejes kalapáccsal...

A művelet eredménye az lett, hogy "bizony jól tart a régi csemperagasztó", így gondolom az ár is felfelé fog mozdulni.

 

Kérdésem: ez egy jó trükk, aminek ne üljek fel, mert csak az árat kívánják feljebb strófolni, s az effektív munkavégzésnél majd persze megjelennek normális célszerszámokkal, vagy pedig tényleg létezik "ár bontásra ha könnyű", ill. "ár bontásra, ha nehéz"...?

 

Előre is köszönöm!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!