Üdv,
járólap bontásának munkadíja érdekelne (Ft/nm), ha tudnátok segíteni.
Kaptam egy árajánlatot a mestertől, de abba beleírta, hogy csak akkor ennyi, ha a járólapok, csempék ragasztóstul, nagyobb darabokban válnak el a felületektől, és nem kell vésni utána az aljaztra (vagy falra) ragadt ragasztót.
Hogy ezt kiderítsük, csináltunk egy próbabontást, ahol a mester megjelent egy nagyarasznyi hosszú, vékony vésővel, meg egy kisfejes kalapáccsal...
A művelet eredménye az lett, hogy "bizony jól tart a régi csemperagasztó", így gondolom az ár is felfelé fog mozdulni.
Kérdésem: ez egy jó trükk, aminek ne üljek fel, mert csak az árat kívánják feljebb strófolni, s az effektív munkavégzésnél majd persze megjelennek normális célszerszámokkal, vagy pedig tényleg létezik "ár bontásra ha könnyű", ill. "ár bontásra, ha nehéz"...?
Előre is köszönöm!
|