|
|
 |
csaba32
2008-08-10 13:13:49
|
6628
|
Sziasztok!
Én most úgy érzem, hogy kétszer léptem ugyanabba a tócsába, mert sajnos úgy 2 éve hasonló cipőben jártam mint most. 2004-ben Debrecenben vásároltunk egy újépítésű lakást és úgy 1,5 év csúszás után borult el az agyunk és ügyvédhez mentünk. Először jöttek a lakógyülések ahová persze az építésvezetőket küldték, de sem csoprtosan sem pedig egyénileg nem tudtunk eredményt elérni. (Attól félek most sem fogadnak minket hiába megyünk oda, majd kiküldenek valami ügyintézőt.) Az ügyvédi segítséggel végül visszakaptuk a pénzünket, de nem volt egyszerű. Először azt kérték, hogy mondunk le a jogunkról, hogy el tudják adni az ingatlant és abból kifizetnek minket. Erre persze nem voltunk hajlandóak, ezért erre hívatkozással kb. 3 hónapig tartott amíg kifizettek minket. Utánna még hónapokig intéztük a hitel megszüntetését, jelzálog törlését. (addig új lakást sem tudtunk venni). Úgyhogy nem egyszerű, és ezt Ők is tudják, ezért nem félnek tőle, hogy valaki is visszalép. Arról nem is beszélve, hogy aki 2006-ban vett lakást azt azon az áron fizetik ki, és 2008-as áron újra eladják, mi meg mehetünk egy újabb lakóparkba ahol ugyanez vár ránk. Úgy gondoltam, hogy ha 80%-os készültségnél veszek lakást akkor nem ismétlődnek meg a régi események, de tévedtem. Ezek szerint nincs új a nap alatt. A fentiek miatt Én mostmár kivárom, nem lépek vissza.
Csaba
|
|
 |
t0m1
2008-08-10 13:09:29
|
6627
|
szerintem viszont igencsak kellemetlen lehet neki visszaadogatni a pénzeket. többletköltséget jelente az értékesítő személyzet további fenntartása... stb szóval ingencsak kellemetlenül érintené... ráadásul fél év utáni csúszásnál a foglaló kétszeresét kell visszafizetnie (persze, ha jól emlékszem) de a találkozóra ezt jobban átnézzük. |
|
A hozzászólás:
 |
jj92gr
2008-08-10 12:54:01
|
6626
|
Sziasztok,
csatlakozom nehogyka hozzászólásához, mivel a köv. hétre ígérték, így a hétfő-kedde-t megvárhatnánk. Továbbá javaslom helyszínnek az árkádtól a már meglévő épület felé lévő kis kávézót. Ahogy elnéztem akkora forgalma van, hogy bármikor bármennyien odamehetünk :-).
Más: ha valakinek van konkrét álláspontja, az készüljön vele, vagy előre is megoszthatja itt a fórumon. Én azt javaslom, hogy kérjünk egy álláspont-kifejtést a Minrontól, hogy megtudjuk mi is a terve, esetleg dobjuk be Nekik, hogy szeretnénk, ha az önkormányzatról is ott lenne valaki.
Szerintem ha azt mondjuk, hogy visszakérjük a lakások árát, és szevasz, akkor visszaadják, és a felszabadult lakásokat holnap már el is adták, úgyhogy ezzel óvatosan kellene közelíteni, esetleg csak puhatolózásképpen megkérdezni, hogy mennyi idő lenne a visszacsere...stb.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|