|
|
|
|
 |
Stms
2008-08-10 20:10:15
|
81
|
Annyit kinézek belőled, hogy nem kevered össze a felvételt az élő zenével. Szóval innentől (mivel feltételezem, tökéletesen érted miről beszéltem), felesleges a további eszmecsere erről. Ha mégis tévednék -- bár erre valóban nem látok esélyt --, akkor olyan műszaki-kulturális szakadék van köztünk, aminek áthidalásához legalább az általános iskolai tananyag átismétlése szükségeltetik részedről. |
|
A hozzászólás:
 |
Mandarin, a híres vagány
2008-08-08 14:02:59
|
76
|
A mikrofon használatához is szükség van elektromosságra. Hiába raksz egy mikrofont a hang elé, ha mondjuk nincs áram, nem működik a hangfal, illetve az erősítő, amibe dugod.
Az elektronika-fóbiásoknak tehát kizárólag a mikrofon nélkül, akusztikusan a levegőbe szóló hangszereket kellene elfogadniuk. Csak hát olyanokat eleve nem lehet linkelni, ugyebár. |
|
Előzmény:
 |
Stms
2008-08-08 11:41:43
|
75
|
Csak halk megjegyzés: Az elektromos gitárban (és basszusgitárban) a jeleket mágneses úton erősítik, így ez elektromos erősítés. Ha az erősítés mikéntje szerint óhajtjuk meghúzni a határvonalat, akkor a villany- és basszgitárok mágneses erősítésűek, ellentétben a csiptetős mikrofon, vagy a piezó "hagszedéssel". Persze akusztikus hangszert is erősíthetünk mágneses hangszedővel (ha fémhúrjai vannak).
A határvonal meghúzása szerintem sokkal egyszerűbb, és egyértelműbb: amennyiben egy mikrofon és basszusgitár együttműködésével megoldod a hangosítást (vagy mindenféle kütyü nélkül pár emberre való hangintenzitást tudsz szolgáltatni), akkor a basszusgitár tényleg akusztikus hangszer. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|