na, tegnap megnéztem!
batman spoiler
azóta vagyok batman fan, h 8 évesen a kicsit sem eu képes játszótéren, sötétedéskor, a "rakéta" tetején oda jutottam a képregényben, h joker beesik a savba. ez olyan borzongatós volt, h azóta imádom!
tetszik, csak az a problémám vele, h:
1., túl hosszú, bár előnyére vált a filmnek, h szinte sehol sem ül le, végig tart a feszültség.
2., nem elég képregényes. a film alapja képregény. annyira valósághűre vették a figurákat, h sima igazságosztó szuperhőssel, és egy pszichopatával megállná a helyét.
3., nem volt képregényhű.
4., joker itt szuperkiszámíthatatlan, viszont nem olyan árnyalt, mint burton jokere. na és jack nicolson nevetése utánozhatatlan!
5., semmit sem tudtunk meg jokerről, nincs múltja.
6., kétarc színrelépésének túl gyorsan lett vége, pedig ő megérne egy külön filmet.
7., nekem kicsit sok volt az akció és kevés a motíváció.
8., tim b. darkos stílusa számomra inkább gothem city.
9., imádom christiant, de kicsit rágyúrhatott volna a szerepre, az előző filmben teljesen máshogy nézett ki. persze, nem tudhatom, h mi volt a rendezői utasítás.
a film nézhető, szórakoztató, biztos ismétlek még, csak számomra nem batman film. |