|
|
|
|
 |
marszi82
2008-08-07 11:34:30
|
46
|
| Köszönöm szépen!A "nyestet" nem a padláson,hanem a fa házunkban láttam.Akkor is csak a fejét.A hangját viszont annál jobban hallottam.Bezártam a kutyámat "mellé" és azóta nem láttam-hallottam.Az is lehet,hogy a hely nem volt neki szimpi,mert nálunk csak kutya és macska van.Takarmányunk sincs.Remélem nem is jön vissza. |
|
 |
Tima2
2008-07-23 10:02:59
|
39
|
http://martes.elte.hu/jelek.php
Zaj és vizuális észlelés A nyest nagyon változatos és esetenként -legalábbis az emberi fül és képzelet számára,- ijesztő hangokat tud adni. A magányosan kóborló állat akrobata, "ön-szórakozató" testgyakorlata során cincogó, nyafogó hangokat hallat, de minden képzeletet felülmúlhat a csoportosan kergetőző egyedek keltette hang-kavalkád. Ilyet tapasztalhatunk a júliusi-augusztusi nász idején a rivalizáló hímek és a párok kergetőzése során, a kísérteties nyávogásszerű, nyújtottabb hangok a macskákhoz hasonlítható. A májustól együtt kóborló család, azaz a kölykeivel portyázó nőstény cincog, morog, nyávog, kaffog és mindent elmozdít a helyéről, ugrálnak, karmolnak, vetődnek. Hol a játékos, hol az agresszív viselkedést kísérő hangok ezek. |
|
A hozzászólás:
 |
Tima2
2008-07-23 09:57:07
|
38
|
| Ha nagyon jól érzi magát, van egyfajta "makogó" hangja, kb., mint a görényeknek, de annál kicsit visszafogottabb. Ha a padláson hallod, akkor gondolom dübörgő, ha ijesztgetni akar Téged, akkor morog és olyat tud visítani, hogy még Alien vére is rögtön megfagyna tőle. |
|
Előzmény:
 |
marszi82
2008-07-22 21:39:15
|
37
|
| Tudom én is,hogy ezzel nem oldódik meg a helyzet.Nem is azt írtam.Ha valaki félreértette akkor bocsánat.Arra viszont senki nem válaszolt milyen a nyest hangja. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|