Keresés

Részletes keresés

Haspók_ Creative Commons License 2008-07-13 17:57:13 37387
Van olyan pasi, aki egy év fizetésnélküli szabira ment a gyereke születésekor.
A hozzászólás:
missparker Creative Commons License 2008-07-13 17:19:12 37381
Ez azóta jött infó, mert nyilvánvalóan foglalkoztat a téma, kérdezgetek, beszélgetek róla, ahol lehet. Lássuk be, a megélhetési gyes-t választók és a jó állásban lévők közös halmaza kis elemszámú. Ez a nőci azonban beleillik.

Egyébként érdekes, hogy csak a nőknek jut ki a megalázó kérdéshalmazból, mintha egy pasi nem mehetne gyedre, nem nősülhetne és változhatna meg ettől.
Előzmény:
nyman Creative Commons License 2008-07-13 16:57:45 37380
"Ismerős mesélte, hogy van egy alkalmazottja, 4 hónapot dolgozott, majd elment táppénzre, mert terhes lett. A táppénz x részét ugye a munkáltató fizeti. Gyerkőc megszületett, a 100 nap szülési szabadságot is ki kellett fizetnie, 3 év gyes. Már a 3. gyereknél tart a nőci, 7 éve nem is látták a cégnél, de még mindig fizetnek utána mindenféléket."
Par hete, amikor megjegyeztem, hogy az az oka Magyarorszagon az ilyen iranyu diszkriminativ kerdesnek, hogy nagyon sok penzt ratolnak ilyenkor a munkaadora, le lettem hurrogva, hogy aki ezzel foglalkozik, vagy nem tud nehany hetet esetleg egy-ket honapos plusz fizetest adni ilyen esetre, az egy szar ceg.

Tovabbra is latok ok, okozati osszefuggest, korrelaciot a ketto kozott. A masik, amit szoktam mondani, hogy a gyerek miatti tappenzt egy reszet is a munkaadora toljak stb. stb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!